Dizel Pompa

Severek kullandığınız aracınızın oluşabilecek sorunlardan biri, dizel yakıt pompası arızasıdır. Yakıt pompasındaki arızanın temel göstergeleri vardır. Örneğin, aracınızın motoru geç çalışabilir veya hiç çalışmayabilir. Egzozdan siyah duman çıkabilir, rölanti düzgün çalışmayabilir veya arıza gösterge ışığı yanabilir. Dizel pompa arızasına sebep olabilecek etkenler ise çeşitlidir. Otomobilinizin deposuna az miktarda yakıt doldurmanız, aracınızı yüksek devirlerde kullanmanız ya da rölantide sürmeniz yakıt pompası arızasına neden olabilir. Pompa eskimiş ve hasar görmüş olabilir. İşte bu noktada dizel pompacıya ihtiyaç duyabilirsiniz. Aradığınız en iyi servisleri ve alanında usta dizel pompacıları Otolye önünüze serer.

Yakıt Pompasının Tamiri Nasıl Yapılır?

Arızalı yakıt pompası araçtan dizel pompacı tarafından sökülebilir ve yenisi ile değiştirilebilir. Bunun için arka koltuğun alt kısmındaki halka çevirerek çıkarılır ve yeni pompa takılır. Kapsamlı bir tespit gereken durumlar haricinde, kolaylıkla tamir sağlanır. Yakıt pompası yerinden çıkarılır ve başta filtresi olmak üzere bütün parçalar çıkarılarak temizlenir. Aksamlar yerine takılır.

Dizel Pompa Enjektör Tamiri Nasıl Yapılır?

Enjektör çevresi havayla temizlenir ve yakıt hortumundaki klipsler çıkartılır. Enjektörler yuvalarından sökülür ve silindir numarasına göre işaretlenir. Yakıt girişleri tapa ile kapatılır. Yüzeysel temizliği yapılır ve ardından ultrasonik temizleme kazanına enjektörler konur. Bobin ölçüm cihazı ile enjektörlerin bobinleri sırasıyla ölçülür. Enjektörlerin yakıt değerleri tespit edilir, çıkan püskürtme sorunlarında enjektör memesi parçası ve tamir takımı kullanılarak düzeltilir. Kontrollerin tekrar yapılması ile araca takılır.

Tüm Dizel Pompa İşlemlerine Kolay Ulaşım

Otolye sizin için en uygun dizel pompa servislerini sıralar. Aracınıza en uygun servisi bulmanız için vakit kaybetmenizi engeller ve en hızlı şekilde aracınızın kullanımına devam etmeniz için çalışır. Bulunduğunuz ilçede, aradığınız dizel pompa hizmeti sunan tüm firmalara aynı anda ulaşarak karşılaştırma yapabilirsiniz. Kullanıcı yorumları sayesinde hizmet sağlayanlar hakkında fikir edinebilir ve faydalanacağınız dizel pompa hizmetinin kontrolünü sağlayabilirsiniz. Aracınızın pompasıyla ilgili hizmet almak istediğiniz firmanın, garanti veren veya rahat ulaşılabilir bir konumda olmasını tercih edebiliyorsunuz. Kullandığınız banka kartıyla taksit yapıp yapmadığını, sigorta şirketleriyle anlaşmalı çalışıp çalışmadığını seçebiliyorsunuz. Kısacası aracınızın sorunsuz biçimde çalışmaya devam edebilmesi için Otolye, en hızlı ve kolay biçimde dizel pompa hizmetine ulaşmanızı sağlıyor.
En optimal şekilde, aracınızın  dizel pompa tamirini gerçekleştirmenizi ya da değişimini zahmetsizce yaptırabilmenizi sağlıyor. Ayrıca bütçenize en uygun dizel yakıt pompası fiyatlarını bulabilmeniz için Otolye.com servislerden fiyat teklifi de alabilmeniz mümkün. Alanında uzman bir dizel pompacıya Otolye ile kolayca ulaşabilir, onlarcası arasından aracınıza ve bütçenize en uygun servisi seçebilirsiniz.

 

ELMAS OTOMOTİV İNŞ. SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. Yetkili Servis Ailecek gidilebilir. Yakınlarında mescit bulunmaktadır.
Şu an açık     
Ara
BOSCH DİESEL SERVİCE - BİLİM OTOMOTİV Özel Servis Yaptığı işlemlere garanti vermektedir. Akbank, Garanti Bankası, İş Bankası kredi kartlarına taksit imkanı sunmaktadır.
Şu an açık     
Ara
HİSAR OTO 2 Özel Servis İçerisi çok temizdir. Serviste vakit geçirebileceğiz bir oturma alanı bulunmaktadır.
Şu an açık     
Ara
DAS SERVİCE Özel Servis Yaptığı işlemlere garanti vermektedir. İçerisi çok temizdir.
Şu an açık     
Ara
KARADENİZ AUTO Özel Servis Yakınlarında restaurant bulunmaktadır. Yakınlarında mescit bulunmaktadır.
Şu an açık     
Ara
EUROMASTER Özel Servis Yaptığı işlemlere garanti vermektedir. Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır.
Şu an açık     
Ara
ERAY OTOMOTİV Özel Servis Binek ve ticari araç gruplarında Arıza Tespiti, Bakım & Mekanik gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Yaptığı işlemlere garanti vermektedir.
Şu an açık     
Ara
İDİL AUTO Özel Servis BMW, Mini, Land Rover, Jaguar, Jeep uzmanlıklarıyla Binek ve ticari araç gruplarında Arıza Tespiti, Bakım & Mekanik gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır.
Şu an açık     
Ara
KARADENİZ OTO HADIMKÖY Özel Servis Binek ve ticari araç gruplarında Arıza Tespiti, Bakım & Mekanik gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Yaptığı işlemlere garanti vermektedir.
Şu an açık     
Ara
GÜRLEYEN OTOMOTİV MOTOR MEKANİK ELEKTRİK TİCARET Özel Servis Binek ve ticari araç gruplarında Arıza Tespiti, Bakım & Mekanik gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır.
Şu an açık     
Ara
HUNKO MOTORLU ARAÇLAR Yetkili Servis Maltepe bölgesinde bulunmaktadır Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır.
Şu an açık     
Ara
BOSS SERVİS Özel Servis Ataşehir bölgesinde bulunmaktadır Binek ve ticari araç gruplarında Bakım & Mekanik, Elektrik & Elektronik gibi bir çok servis hizmeti vermektedir.
Şu an açık     
Ara