Modifiye

Modifiye; teknik olarak bir şeyin üzerinde yapılan değişikliktir. Yani başka bir anlamı ile orijinalliğini bozmak olarak da nitelendirilebilir. Modifiye kavramı, günümüzde motorlu araçlar için sıklıkla tercih edilmekte ve her geçen gün yenilikler üretilmektedir. Modifiye denildiğinde aklımıza iki tür gelir. Birincisi; aracın dış görünüşü için yapılan değişikliklerdir. İkincisi ise aracın motor kısmında yapılan değişikliklerdir. Günümüz şartlarında ise en çok tercih edilen birinci tür modifiyedir. Bunun nedeni ise  araçların daha az maliyetle çok daha iyi bir estetik görüntüye kavuşabilmesidir.

Modifiye Araç Nasıl Yapılır?

Araçların dış görüntülerini estetik olarak daha iyi bir hale getirmek ve performansını da etkilemek için yapılan oto modifiye, dış modifiye olarak adlandırılır. Modifiye araç elde etmek için; en kolay aşama olan cam filmi kaplatmakla işe başlanılabilir. Cam film ile estetik bir görüntü yakalamanın yanı sıra yolcu kabininin aşırı güneş ışınlarından korunması da sağlanabilir. Spor amortisörlerin kullanımı ile araçlarda daha spor bir görünüm elde edilebilir. Ayrıca spor amortisörler araca yüksek yol tutuşu da sağlar. Bu da yere daha yakın olan araçların özellikle virajlarda tehlike yaratma olasılığı olduğu için önemli bir detaydır. Dış modifiyenin vazgeçilmezleri, lastik ve jantlardır. Kaliteli jant kullanımı araca hem estetik açıdan güzel bir görünüm sağlar hem de can güvenliğinin tehlikeye girmesini önler. Bunun nedeni ise jantların, aracın fren disklerinin soğutulması ayrıca yakıt ve performans açısından direk olarak müdahale edebiliyor olmasıdır.

Araçlarda İç Modifiyeler Nelerdir?

İç modifiyeler, araca güç artışı sağlayabilmek ve az da olsa estetik görünüm sağlayabilmek amacı ile gerçekleştirilmektedir. Oto iç modifiye için egzoz ve hava filtresi ile başlanabilir. Açık filtre, kutu içi hava filtresi ve açık hava filtresi olmak üzere piyasada üç çeşit hava filtresi bulunmaktadır. Modifiye amacı ile aracın performansını yükseltmek için standardın dışında hava filtresi kullanmak motora gidecek olan hava ve yakıt karışımında dengesizlikler meydana getirebilir. Bu nedenle hava filtresi seçiminde bulunurken sadece estetik amaçlı olarak düşünülmemelidir. Elektronik dizel araçlar ve enjeksiyon sistemine sahip benzinli araçlar için uygulaması yapılabilen Chip Tuning, yakıt tüketimini artırarak ortalama %15 civarında beygir ve tork gücünde artış sağlamaktadır. Bu uygulama, benzinli araçlarda yakıt düzeyini çok az bir miktarlarda artırır. Dizel araçlarda ise yakıt miktarının artmasının yanı sıra %35 oranında turbo basıncı da artırılmaktadır. Bu nedenle de Chip Tuning uygulaması için dizel olan araçlar daha avantajlı olmaktadır. Güç artışı sağlamak için Chip Tuning uygulaması başlangıç olarak tercih edilebilmektedir.

En İyi Modifiye Fiyatlarını Otolye'de Keşfedebilirsiniz

Otomotiv satış işlemi sonrasında hizmet veren ve hizmet almak isteyen herkesi bir araya getiren Türkiye'nin en büyük oto sanayi sitesi olan Otolye'de ihtiyacınıza, yaşadığınız bölgeye ve arabanızın markasına göre tüm servisleri en uygun fiyatlarla görüntüleyebilirsiniz. Aracın modeline ve seçeceğiniz parçalara göre fiyatlarda değişiklikler görülebilmektedir. İsteklerinize uygun olan servis sağlayıcılarla birebir görüşerek destek alabilirsiniz. Ayrıca modifiye ve tüm ihtiyaçlarınızı belirleyebilir ve hizmet sağlayıcıların size teklif sunmasını bekleyerek karşılaştırma yapabilirsiniz. Bu şekilde Otolye'de en iyi fiyatı alabilir, zahmetsizce, en kaliteli hizmete sahip olabilirsiniz.

 

Uzun yıllardan beri tecrübesi ile müşterilerinin hizmetinde olan bir firmadır. Aracınız için her şeyi tek seferde yaptırabileceğiniz nadir servislerden biridir.
Modifiye Uzmanı
Kapalı     Bugün 5 kişi bu servisle görüştü
Ara
Çözüm Otomotiv, sektörde 25 yılı aşkın tecrübe sahibi yetkin kurucuları ve eğitimli personelleri ile 2014 yılında İstanbul 'da kurulmuştur. Kurulduğu günden beri müşterilerine mekanik ve elektronik bakım ve arızalarda üstün hizmet sunmaya devam etmektedir. 18 yıllık yetkili servis eğitimi ve tecrübesi ile öncelikle Renault olmak üzere tüm marka araçlara mekanik, Bakım, ABS, Airbag, enjeksiyon sistemi onarımı.
Modifiye Uzmanı
Kapalı     
Ara