Off Road

Off Road denildiğinde güçlü arazi araçları ile zorlu engelleri aşmak, doğayla mücadele etmek olarak anlaşılıyor. Off Road Jeeplerin ortaya çıkışı diğer araçların ulaşamadığı yerlere gitme ihtiyacından kaynaklanıyor. Zorlu hava koşulları özellikle kış aylarında sürücüleri oldukça zorluyor. Bu gibi zamanlarda bu gibi güçlü araçlar siz sürücülerin yardımına koşuyor. Off Road Jeep  tam bir kış arabası olmasının yanında aynı zamanda bir tutku haline dönüşebiliyor. Bu araçlar her türlü hava koşulunda dayanıklı olmasına rağmen kış aylarına yaklaşırken özel bir hazırlık gerektiriyor.

Off Road Aracınız Kışa Ne Kadar Hazır?

Kışa hazırlık yaparken aracınızın aküsünü kontrol ederek işe başlayabilirsiniz. Off Road lastik seçimini iyi yapmalısınız. İyi bir lastik seçerken, karlı, buzlu ve ıslak zeminlerde üstün yol tutuşuna sahip, dengeli ıslak kuru direksiyon hakimiyetine sahip olmasına dikkat edebilirsiniz. Off Road jant zor koşullarda çabuk yıpranabilir. Aracınız için iyi bir yedek lastik taşıyıcı kullanmalısınız. İyi bir yedek lastik taşıyıcının çelik tampon üzerine monte edilmiş, kapıların açılabilir olması gerekiyor. Aracınızda mutlaka olması gereken bir başka ayrıntı da Off Road vinç kullanımı olarak dikkat çekiyor. Portatif vinçlerin, mekanik olarak üretilen modelleri olduğu gibi hidrolik basınçlı veya elektrikli modelleri de bulunuyor. Bu ürün araçların çeşitli sebeplerde yolda kalması durumunda kullanılıyor. Aracınızın vinç montajını mutlaka işi bilen birine yaptırmalısınız.

Aracınıza En Uygun Off Road Aksesuar Çeşitleri Hangileri?

Off Road araba kullanıyorsanız bazı ayrıntıları gözden geçirmelisiniz. Aracınız için en önemli aksesuarlardan birini şnorkel oluşturuyor. Şnorkel özellikle su geçişlerinde aracın alması gereken havayı temiz olarak almasını sağlıyor. Şnorkel kullanımı zorlu hava koşullarında aracınızın yolda kalmaması için oldukça önem taşıyor. Kış aylarında yollarda aydınlatma da çok önemli bir hale geliyor. Zor koşullarda zorlanmamak için aracınıza Off Road sis farı sistemi ekleyebilirsiniz. Sis farı seçimi yaparken aracınıza uygun olmasına özen gösterebilirsiniz. Gerekli zamanlarda yükseltme kiti kullanarak aracınızı yükseltebilirsiniz. Aracınız için sentetik halatlı vinç kullanabilirsiniz. Rüzgarlı havalar için aracınıza uyumlu bir cam rüzgarlığı seçebilirsiniz. Çakmak soketi ile çalışan, uzaktan kumandalı bir takip lambası kullanabilirsiniz.

Aracınıza En Kolay Bakım Nerede Yapılır?

Aracınızın ihtiyacı olan aksesuarları bulmak, aracınızın bakım işlerini gerçekleştirmek artık çok kolay. Tüm servisler ve yedek parçalar kolayca hizmetinize geliyor. Siz de aracınız için gerekli olan tüm ürün ve hizmetle, Türkiye'nin en büyük oto sanayi sitesi olan Otolye güvencesiyle buluşabilirsiniz.

 

Uzun yıllardan beri tecrübesi ile müşterilerinin hizmetinde olan bir firmadır. Aracınız için her şeyi tek seferde yaptırabileceğiniz nadir servislerden biridir.
Kapalı     
Ara
ZEYREN OTOMOTİV Özel Servis Yaptığı işlemlere garanti vermektedir. Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır.
Kapalı     
Ara
EFOR OTOMOTİV ÖZEL SERVİS Özel Servis Bursa şehrinde ulaşımı rahat konumda bulunmaktadır. Yakınlarında mescit bulunmaktadır.
Kapalı     
Ara