LPG

LPG yani sıvılaştırılmış petrolü aracınızda kullandığınızda, hem kirli gaz salınımı olmadığından doğaya dolayı zararınız olmaz hem de uygun fiyatları sayesinde bütçeniz zorlanmaz. Bugün en ekonomik yakıt tercihlerinden biri olması nedeniyle birçok araba LPG ile çalışıyor. Dilerseniz siz de aracınıza LPG otogaz dönüşüm sistemi taktırabilirsiniz. Bunun için en güvenilir servislere Otolye üzerinden ulaşabilirsiniz.

LPG (Otogaz) Avantajları Nelerdir?

Kokusuzdur ve benzin gibi ağır koku yaymaz. Renksizdir ve zehirsiz bir gaz olduğundan dolayı sağlığınızı tehdit etmez. Fakat kapalı ortamda solumamak gerekir. Motor üzerindeki etkileri için çalışmalar ve araştırmalar yapılmıştır. Bunun sonucunda araba motor ömrünü uzattığı gözlemlenmiştir. Benzin, dizel gibi yakıtlara göre çok daha temiz bir yakıt olan LPG, motorun yanma bölümlerini de kirletmez. Kurum gibi birikintiler oluşturarak tıkanıklara sebebiyet vermez. Ayrıca solvent madde içermediğinden dolayı yağın kalitesini bozmaz. Yanma sırasında bujilerde de kir, tortu bırakmaz. LPG’li araçlar doğa dostudur. Benzin gibi havaya kükürt salınımı yapmaz. Karbon ve kurşun barındırmadığı için de karbüratör aşınmaları yaşanmaz. Benzin kullanılmasa da buharlaşır bu yüzden masraflı olur. Fakat LPG, tank sayesinde buharlaşmaz ve aracınızı kullanmadığınız süre zarfında yakıt bitmez. Benzine göre yaklaşık yüzde 60 oranında tasarruf etmenizi sağlar.

Lpgli Araç Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Araçların yakıt türü fark etmeksizin belirli periyotlarda bakımı yapılmalıdır. LPG yakıtı ile çalışan araca bakım yapılması gaz sitemi ve motor parçalarının işlevini daha sağlıklı bir şekilde yerine getirmesi için önemlidir. Bakım yapılırken gaz kesici filtrenin bir sorun dahilinde değiştirilmesi gerekir. Ayrıca gaz kaçağı kontrolü, regülatör temizliği/değişimi, regülatörün bağlantı noktaları ve su dirseklerinin kontrolü, elektrik tesisat bakımı, antifriz kontrolü ve map hortum kontrolü yapılmalı. Bakım periyotları tank değişimi için herhangi bir sorun çıkmadığı sürece 10 yılda birdir. Fakat LPG sıralı sistem ayar bakımı 10 bin km'de bir yapılmalı. Gaz kaçağı kontrolü köpüklü sünger ile yapılabilir. Map hortumunda yırtılma oluştuysa basınç hatası verecektir. Bu sorun ile karşılaştığınızda LPG’li araç muayene servisine gidip değiştirmeniz gerekir. Modellerine göre ve servisten servise araba LPG fiyatları değişkenlik gösterir.
Aracınıza LPG taktırmak için ya da bakımdan boyaya ihtiyacınız olan tüm hizmetlere kolayca erişmek için Otolye'yi tercih edebilirsiniz. Servislerden en iyi fiyatı almanızı sağlayan Otolye'de aynı zamanda sizden önce hizmet alanların tavsiyelerini inceleyebilir, onların tecrübelerinden faydalanabilirsiniz. Hemen ihtiyacınızı yazın, en uygun teklifi alın.

 

PEUGEOT NEV Yetkili Servis Yaptığı işlemlere garanti vermektedir. Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır.
Kapalı     
Ara
HYUNDAİ NEV Yetkili Servis Bahçelievler bölgesinde bulunmaktadır Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır.
Kapalı     Bugün 1 kişi bu servisle görüştü
Ara
OPC Özel Servis Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır. Serviste vakit geçirebileceğiz bir oturma alanı bulunmaktadır.
Kapalı     
Ara
AKUZ OTO Özel Servis Üsküdar bölgesinde ulaşımı rahat konumda sanayi dışında bulunmaktadır. Ailecek gidilebilir.
Kapalı     
Ara
EMİRLER OTO Özel Servis Ailecek gidilebilir. Serviste vakit geçirebileceğiz bir oturma alanı bulunmaktadır.
Kapalı     Bugün 1 kişi bu servisle görüştü
Ara
OTOLİNE Özel Servis Audi, BMW, Mercedes, Seat, Skoda, Volkswagen uzmanlıklarıyla Binek ve ticari araç gruplarında Bakım & Mekanik, Kaporta & Boya gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Ücretsiz Wi-Fi bulunur.
Kapalı     Bugün 1 kişi bu servisle görüştü
Ara
BURDA OTOMOTİV SERVİS Özel Servis Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır. Garanti Bankası, İş Bankası kredi kartlarına taksit imkanı sunmaktadır.
Kapalı     
Ara
ELMAS OTOMOTİV İNŞ. SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. Yetkili Servis Ailecek gidilebilir. Yakınlarında mescit bulunmaktadır.
Kapalı     
Ara
AUTOFOUR Özel Servis Servis çok lükstür. Garanti Bankası kredi kartlarına taksit imkanı sunmaktadır.
Kapalı     
Ara
MHS OTO ONARIM İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. Özel Servis Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır. Serviste vakit geçirebileceğiz bir oturma alanı bulunmaktadır.
Kapalı     
Ara
UMUT OTO Özel Servis Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır. Ücretsiz Wi-Fi bulunur.
Kapalı     
Ara
M & S Otomotiv Özel Servis Özel Servis Citroen, Fiat, Renault, Toyota, Volkswagen uzmanlıklarıyla Binek ve ticari araç gruplarında Bakım & Mekanik, Kaporta & Boya gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Ücretsiz Wi-Fi bulunur.
Kapalı     
Ara
KUZEY OTO Özel Servis Ücretsiz Wi-Fi bulunur. Ailecek gidilebilir.
Kapalı     
Ara
AKTİF OTOMOTİV ESENYURT Özel Servis Fiat, Ford, Renault uzmanlıklarıyla Binek ve ticari araç gruplarında Bakım & Mekanik, Kaporta & Boya gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır.
Kapalı     
Ara
KIRAN SERVİS Özel Servis Vale hizmeti mevcuttur. Serviste vakit geçirebileceğiz bir oturma alanı bulunmaktadır.
Kapalı     
Ara