Turbo

Turbo, otomobiller için oldukça önemli bir parçadır. Benzin ve motorin gibi fosil yakıtların çevreyi kirletmesinin yanı sıra yakıt fiyatlarının giderek artmasına karşı iyi bir çözüm olmuştur. Turbo, aracınızın daha az yakıt yakmasını sağlarken daha yüksek performans göstermesini sağlar. Geçmiş dönemlerde dizel motora sahip olan araçlarda kullanılan bu parçalar, günümüzde benzinli araçlarda da kullanılır. Öte yandan, bu düzenekte zaman zaman arızalar meydana gelebilir. Otolye.com ise, arıza konusunda size yardım edebilecek servisleri sıralar.

Daha Fazla Tork İçin Turbo Sistemi

Bir otomobil, motor silindirinin içerisine ne kadar çok yakıt alabilirse, gücü ve torku o derece artar. Performansı da daha üst seviyelere çıkar. Aracın çalışması için ana kısım olan motora, yakıt ile beraber hava alınır. Turbo sistemi ise tam da bu noktada devreye girer. Bir diğer ifadeyle, hava pompası gibi çalışır. Türbinlere sahip olan bu sistem, silindirin içerisine daha fazla hava gönderilmesini sağlar. Böylece daha fazla enerji ortaya çıkar. Turbo sayesinde araçlar, daha küçük motorlara sahip olsalar bile daha büyük motorlar gibi performans ortaya koyabilir. Yakıttan da tasarruf sağlar. Her açıdan oldukça önemli olan bu sistemde arıza çıktığında ise tamir gerekir. Tamiri yapılmayan sistem, başka sorunları beraberinde getirebilir.

Turbo Arıza Yaparsa Ne Olur?

Turbo arızalandığı zaman aracınıza bu şekilde sürmeye devam ederseniz, farklı pek çok aksama zarar verebilirsiniz. Öncelikle, bu sistem bir hava pompası olarak çalıştığı için motordaki hava - yakıt karışımında dengesizlikler meydana gelebilir. Bu da, sarsıntı gibi hoş olmayan durumlara yol açabilir. Ayrıca, ECU denilen aracın beyni de, turbo sistemini de kapsayan bir yazılıma göre programlandığı için araçtaki dengeler bozulabilir. Sistem içerisinde yer alan ince pervanelerde zorlanma, hatta kırılma bile meydana gelebilir. Herhangi bir bozulma olmasa bile bu sistemi zaman zaman kontrol ettirmek ve gerekirse bakımını yaptırmak size fayda sağlayabilir. Turbocu olarak bilinen işletmeler arıza ve bakım konusunda size yardımcı olur. Arızanın durumuna göre turbo fiyatları değişkenlik gösterebilir.

Otolye.com İle Dilediğiniz Hizmet Elinizin Altında

Otolye, turbo servisi konusunda en iyi hizmeti zahmetsizce almanıza yardımcı olur. Farklı işletmeleri buluşturan Otolye.com, bu işletmeler ile iletişime geçme noktasında size farklı seçenekler sunar. Site üzerinden firmalarla mesajlaşabilir ya da telefon numaralarını görebilirsiniz. Otolye.com, firmalardan fiyat teklifi talebinde bulunmanıza da aracılık eder; turbo servislerine ve ihtiyacınız olan tüm hizmetlere kolayca ulaşabilirsiniz.

 

NEREX AUTOSERVICE EYÜP Zincir Servis bakım & onarım işlemlerini kapınızın önünde yapabilmektedir. Audi, BMW, Citroen, Fiat, Ford, Hyundai, Kia, Mercedes, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Toyota, Volkswagen, Volvo uzmanlıklarıyla Binek ve ticari araç gruplarında Bakım & Mekanik, Yol Yardım & Çekici gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Ailecek gidilebilir
50TL Hediye Çek
Kapalı     
Ara
HYUNDAİ NEV Yetkili Servis Bahçelievler bölgesinde bulunmaktadır Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır.
Kapalı     
Ara
AUTOTEAM BOSCH CAR SERVİSİ Zincir Servis Ümraniye bölgesinde ulaşımı rahat konumda sanayi dışında bulunmaktadır. Vale hizmeti mevcuttur.
Kapalı     
Ara
PEUGEOT NEV Yetkili Servis Yaptığı işlemlere garanti vermektedir. Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır.
Kapalı     
Ara
ESSAA OTOMOTİV Özel Servis Servis çok lükstür. Ailecek gidilebilir.
Kapalı     
Ara
OPC Özel Servis Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır. Serviste vakit geçirebileceğiz bir oturma alanı bulunmaktadır.
Kapalı     
Ara
MOTİF OTOMOTİV Özel Servis Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır. Serviste vakit geçirebileceğiz bir oturma alanı bulunmaktadır.
Kapalı     
Ara
AKUZ OTO Özel Servis Üsküdar bölgesinde ulaşımı rahat konumda sanayi dışında bulunmaktadır. Ailecek gidilebilir.
Kapalı     
Ara
EMİRLER OTO Özel Servis Ailecek gidilebilir. Serviste vakit geçirebileceğiz bir oturma alanı bulunmaktadır.
Kapalı     
Ara
OTOLİNE Özel Servis Audi, BMW, Mercedes, Seat, Skoda, Volkswagen uzmanlıklarıyla Binek ve ticari araç gruplarında Bakım & Mekanik, Kaporta & Boya gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Ücretsiz Wi-Fi bulunur.
Kapalı     
Ara
KUZEY OTO Özel Servis Citroen, Dacia, Fiat, Ford, Hyundai, Renault uzmanlıklarıyla Binek ve ticari araç gruplarında Bakım & Mekanik, Kaporta & Boya gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır.
Kapalı     
Ara
DRM OTO Özel Servis Citroen, Fiat, Ford, Opel, Peugeot uzmanlıklarıyla Binek ve ticari araç gruplarında Bakım & Mekanik, Kaporta & Boya gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Ücretsiz Wi-Fi bulunur.
Kapalı     
Ara
BURDA OTOMOTİV SERVİS Özel Servis Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır. Garanti Bankası, İş Bankası kredi kartlarına taksit imkanı sunmaktadır.
Kapalı     
Ara
ATAŞEHİR OTO Özel Servis Ailecek gidilebilir. Serviste vakit geçirebileceğiz bir oturma alanı bulunmaktadır.
Kapalı     
Ara
ADA OTOMOTİV Özel Servis Honda uzmanlıklarıyla Binek ve ticari araç gruplarında Bakım & Mekanik, Kaporta & Boya gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır.
Kapalı     
Ara