Servis Işığı Söndürme

Servis ikaz ışığı söndürme işlemi, mutlaka dikkate alınması gereken işlemler arasında yer almaktadır. Bu işlem, genel olarak aracın bakım işlemi esnasında yapılır. Sebebi ise, daha çok aracın bakım dönemi yaklaştığında yanmasıdır. Servis ışığı sıfırlama, kritik öneme sahip bir iştir. Servis ışığı söndürme işlemin yapılmadığı araçlar, sürücüsünü bakım zamanı konusunda yanıltabilir. Servis ışığı söndürme işlemi yapılmamış bir arabada bakım dönemi aksatılabilir. Bakım sürecinde motor yağı gibi araç için hayati derecede öneme sahip olan bir sıvı değiştirildiği için, bakım dönemi kaçırıldığında motordaki aşınma hızı artabilir. Motordaki hızlı aşınma, arızaların da daha hızlı bir şekilde oluşması anlamına gelir.

Servis Işığı Söndürme İşlemi Nasıl Yapılır?

Aracın bakımı yapıldığında söndürülmesi gereken ikaz ışıkları, farklı teknolojilere sahiptir. Kimileri manuel olarak kimileri de bilgisayar yardımı ile söndürülür. Bilgisayarlı servis ışığı söndürme yönteminde, araca bir bilgisayar bağlanır. Bu bilgisayar, arıza tespit cihazı olarak çalışır. Daha sonra bu bilgisayardan otomobilin beynine bazı sinyaller gönderilir. Gönderilen sinyaller sonucu aracın servis ikaz ışığı söner. Servis ikaz ışığı söndürme yöntemlerinden bir diğeri ise manuel sistem olarak öne çıkar. Bazı arabaların gösterge kısımlarının alt tarafında düğme bulunur. Bu düğme sayesinde, araca bilgisayar bağlanmadan sıfırlama işlemi yapılır ve ikaz lambası söndürülür. Servis ışığı ile ilgili soruna pek çok otomobil modelinde rastlayabilirsiniz. Otolye ise servis ışığı söndürme işleminde de çözüm konusunda size yardımcı olur. Opel Corsa servis ikaz ışığı yandığında ya da Megane servis ışığı söndürme işlemi yaptırmak istediğinizde; marka ya da model fark etmeksizin Otolye size yardımcı olacaktır.

Servis Işığı Söndürme İşlemiyle Bakım Kartları Tarih Oluyor

Servis ikaz ışığı, araç sahiplerinin işlerini kolaylaştıran bir teknolojidir. Eski dönemlerde kullanılan bakım kartlarının kaybolma, yırtılma ya da yıpranma gibi tehlikeleri bulunur. Siz de, aracın bakım tarihi ve bakım kilometresine dair net bilgiye daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Otolye ile Servis Işığı Söndürme İşlemi Daha Kolay

Otolye.com, pek çok mekanik konuda olduğu gibi ışık söndürme konusunda da araç sahiplerine hizmet veriyor. Otolye, servis lambası söndürme işi yapan çeşitli firmaları bilginize sunuyor. İster firmaların numarasını alarak ister de site üzerinden chat yolunu tercih ederek firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra, servis ışığı söndürme işlemi ya da bakım işlemleri için fiyat talep edebilirsiniz. Otolye ile firmalara kolayca online olarak ulaşın, servis ışığı söndürme işleminizi kolayca gerçekleştirin.

 

NEREX MOBİL Zincir Servis bakım & onarım işlemlerini kapınızın önünde yapabilmektedir. Audi, BMW, Citroen, Fiat, Ford, Hyundai, Kia, Mercedes, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Toyota, Volkswagen, Volvo uzmanlıklarıyla Binek ve ticari araç gruplarında Bakım & Mekanik, Yol Yardım & Çekici gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Ailecek gidilebilir.
Kapıda Hizmet
Kapalı     Bugün 7 kişi bu servisle görüştü
Ara
NEREX AUTOSERVICE EYÜP Zincir Servis bakım & onarım işlemlerini kapınızın önünde yapabilmektedir. Audi, BMW, Citroen, Fiat, Ford, Hyundai, Kia, Mercedes, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Toyota, Volkswagen, Volvo uzmanlıklarıyla Binek ve ticari araç gruplarında Bakım & Mekanik, Yol Yardım & Çekici gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Ailecek gidilebilir
50TL Hediye Çek
Kapalı     Bugün 8 kişi bu servisle görüştü
Ara
PEUGEOT NEV Yetkili Servis Yaptığı işlemlere garanti vermektedir. Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır.
Kapalı     
Ara
HYUNDAİ NEV Yetkili Servis Bahçelievler bölgesinde bulunmaktadır Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır.
Kapalı     Bugün 1 kişi bu servisle görüştü
Ara
AUTOTEAM BOSCH CAR SERVİSİ Zincir Servis Ümraniye bölgesinde ulaşımı rahat konumda sanayi dışında bulunmaktadır. Vale hizmeti mevcuttur.
Kapalı     Bugün 1 kişi bu servisle görüştü
Ara
ESSAA OTOMOTİV Özel Servis Servis çok lükstür. Ailecek gidilebilir.
Kapalı     Bugün 1 kişi bu servisle görüştü
Ara
BİBAK OTO Özel Servis Audi, Fiat, Peugeot, Renault, Volkswagen uzmanlıklarıyla Binek ve ticari araç gruplarında Bakım & Mekanik, Arıza Tespiti gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Servis çok lükstür.
Kapalı     
Ara
OPC Özel Servis Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır. Serviste vakit geçirebileceğiz bir oturma alanı bulunmaktadır.
Kapalı     
Ara
MOTİF OTOMOTİV Özel Servis Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır. Serviste vakit geçirebileceğiz bir oturma alanı bulunmaktadır.
Kapalı     
Ara
AKUZ OTO Özel Servis Üsküdar bölgesinde ulaşımı rahat konumda sanayi dışında bulunmaktadır. Ailecek gidilebilir.
Kapalı     
Ara
EMİRLER OTO Özel Servis Ailecek gidilebilir. Serviste vakit geçirebileceğiz bir oturma alanı bulunmaktadır.
Kapalı     Bugün 1 kişi bu servisle görüştü
Ara
OTOLİNE Özel Servis Audi, BMW, Mercedes, Seat, Skoda, Volkswagen uzmanlıklarıyla Binek ve ticari araç gruplarında Bakım & Mekanik, Kaporta & Boya gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Ücretsiz Wi-Fi bulunur.
Kapalı     Bugün 1 kişi bu servisle görüştü
Ara
KUZEY OTO Özel Servis Citroen, Dacia, Fiat, Ford, Hyundai, Renault uzmanlıklarıyla Binek ve ticari araç gruplarında Bakım & Mekanik, Kaporta & Boya gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır.
Kapalı     
Ara
ADA OTOMOTİV Özel Servis Honda uzmanlıklarıyla Binek ve ticari araç gruplarında Bakım & Mekanik, Kaporta & Boya gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır.
Kapalı     
Ara
DRM OTO Özel Servis Citroen, Fiat, Ford, Opel, Peugeot uzmanlıklarıyla Binek ve ticari araç gruplarında Bakım & Mekanik, Kaporta & Boya gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Ücretsiz Wi-Fi bulunur.
Kapalı     
Ara