Otolye Blog

Lpg Filtresi

Lpg filtresi nedir? Lpg filtresi ne işe yarar? Hangi lpg filtresini kullanmalıyım? Gibi tüm sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

22-07-2021

Oku

Dizel Partikül Filtresi

A'dan Z'ye Dizel partikül filtresi hakkında herşey

22-07-2021

Oku

Aks Lalesi

Aks mekanizmasının önemli parçlarından biri olan aks lalesi nedir, ne işe yarar, bozulursa neler olur gibi sorularınızın cevaplarını Otolye sizin için derledi!

22-07-2021

Oku

Antifriz

Motorun ısısını kontrol etmeye yarayan antifriz neyden yapılır, yeşil mi yoksa kırmızı mı tercih edilmelidir, ne zaman değiştirilmelidir hemen öğrenin.

22-07-2021

Oku

Akü

Akü Nedir ? Akü biterse ne olur? Akü fiyatları? Gibi tüm sorularınızın cevapları bu yazımızda

22-07-2021

Oku

Aks

"Aks nedir" , "Ne işe yarar", "Aks fiyatları" ve daha birçok aks ile alakalı ilgi çekici bilgi bu yazıda.

22-07-2021

Oku

Alternatör

Arabaların elektrik gereksinimini karşılayan alternatörün diğer adı şarj dinamosudur. Parçaları nelerdir, değişimi nasıl olur öğrenmek için yazımıza göz atın!

22-07-2021

Oku

Debriyaj

"Debriyaj nedir?", "Baskı balata fiyatı", "Baskı balata değişim fiyatı" ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda.

22-07-2021

Oku

Amortisör

"Amortisör nedir?", "Amortisör patlarsa ne olur?", "Amortisör fiyatları" gibi akıllara takılan sorulara bu yazımızda açıklama getirdik.

22-07-2021

Oku

Direksiyon Kutusu

Aracınıza yön vermenizi sağlayan direksiyon kutusunun arızalanma belirtileri nelerdir ve nasıl tamir edilmelidir sorularının yanıtlarını sizin için derledik.

22-07-2021

Oku

Dingil

Dingil, geçmişten günümüze tekerlekli taşıtların değişmez parçasıdır. Dingil mesafesi ve çeşitleri hakkında ayrıntılı bilgiler için sayfamızı ziyaret edin.

22-07-2021

Oku

Abs Fren Sistemi

Abs fren sistemi nedir? ne işe yarar? Avantajları ve dezavantajları nelerdir? Hepsinin cevabı bu yayınımızda.

22-07-2021

Oku

Eksantrik Mili Konum Sensörü Arızası Nasıl Anlaşılır?

Araçların motorlarında bir nevi beyin görevi gören eksantrik mili sensörünün arızası nasıl anlaşılır, değişimi nasıl yapılır sorularının cevabı bu yazımızda!

22-07-2021

Oku

Eksantrik Konum Sensörü Ne İşe Yarar?

Eksantrik konum sensörünün arıza belirtileri nelerdir, değişimi nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını öğrenmek istiyorsanız ayrıntılar bu yazımızda!

22-07-2021

Oku

Hava Akış Metresi Ne İşe Yarar? Arızası Nasıl Anlaşılır?

Hava filtresinden geçen havanın sıcaklığını ve kütlesini ölçerek bunu motor kontrol merkezine bildiren hava akış metre nasıl temizlenir cevabı yazımızda!

22-07-2021

Oku

Direksiyon Pompası Tamiri Nasıl Yapılır?

Aracınız için hayati bir önem taşıyan direksiyon pompası tamiri nasıl yapılır, nelere dikkat edilmelidir gibi merak edilen konuları sizler için anlattık!

22-07-2021

Oku

Direksiyon Pompası Nedir?

Direksiyon pompası lastikleri çevirmek için harcamanız gereken gücü üreterek sürüş deneyiminizi kolaylaştırır. Çalışma prensibini bu yazımızda anlattık!

22-07-2021

Oku

Gaz Kelebeği Nedir? Arıza Belirtileri Nelerdir?

Benzinli motorların “hava beyni” olarak bilinen gaz kelebeği ne işe yarar, temizliği nasıl yapılır gibi soruların ayrıntılı cevapları bu yazımızda!

22-07-2021

Oku

Diferansiyel Arıza Belirtileri

Diferansiyel arızasının belirtileri nelerdir, tamiri yapılır mı gibi merak edilen soruların cevaplarını en ayrıntılı şekilde sizler için cevapladık!

22-07-2021

Oku

Diferansiyel Nedir, Araçtaki Görevleri Nelerdir?

Tüm araçlarda bulunan diferansiyel sayesinde virajlar kolay bir şekilde dönülür ve güvenli bir sürüş deneyimi sağlanır. Ayrıntılar için yazımıza göz atın!

22-07-2021

Oku

Aks Mili Nedir? Yağ Kaçırdığı Nasıl Anlaşılır?

Motordan sağlanan gücü tekerleklere ulaştıran AKS milinin arızalandığı nasıl anlaşılır, ortalama fiyatları nasıldır gibi konuları öğrenmek için tıklayın!

24-06-2021

Oku

Bagaj Amortisörü Nedir? Değişimi Nasıl Yapılır?

Bagaj amortisörü, bagaj kapağının yukarıda kalmasını sağlar ve açma-kapama işlemlerini sistematikleştirir. İşleviyle ilgili tüm merak ettikleriniz yazımızda!

17-06-2021

Oku

Selenoid Valf Nedir ve Arızaları Nelerdir?

Selenoid Valf, gerektiğinde açılıp kapanarak akışkanların kontrolünü sağlayan bir vana çeşididir. Kullanım alanlarını ve detaylı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz!

09-04-2021

Oku

Lastik Basınç Sensörü Nasıl Çalışır?

Lastik basınç sensörü, lastiklerin hava basıncını ölçer ve hava basıncı düştüğünde sürücüyü uyarır. Resetleme işlemini ve diğer tüm ayrıntıları hemen öğrenin!

08-04-2021

Oku

Oksijen Sensörü Nedir ve Arızası Nasıl Anlaşılır?

Oksijen Sensörü, hava yakıt karışımını kontrol eden parçadır. Oksijen sensörü arızası nasıl anlaşılır, nasıl tamir edilir öğrenmek için hemen yazımızı inceleyin!

08-04-2021

Oku

Park Sensörü Nedir ve Fiyatları Nelerdir?

Park Sensörü, aracın etrafındaki nesnelere tepki vererek sürücüyü uyaran parçadır. Park sensörü hakkında detaylı bilgiler için yazımızı inceleyebilirsiniz!

08-04-2021

Oku

Rölanti Sensörü Nedir ve Nasıl Temizlenir?

Rölanti Sensörü, motorun devir hızını kontrol eden önemli bir parçadır. Rölanti sensörü arızalarını ve fiyatlarını öğrenmek için hemen yazımızı inceleyin!

08-04-2021

Oku

Yağmur Sensörü Nedir?

Yağmurlu havalarda da güvenli ve keyifli bir sürüş deneyimi yaşatan yağmur sensörü nasıl çalışır, jeli nasıl kullanılır gibi konular ayrıntılarıyla yazımızda!

08-04-2021

Oku

Yağ Soğutucu Nedir? Arızası Nasıl Anlaşılır?

Yağ soğutucu, yağın belirli bir sıcaklıkta kalmasını sağlayan ve motorun performansını en iyi seviyeye çıkaran bir parçadır. Değişimi nasıl yapılır öğrenin!

08-04-2021

Oku

Yağ Müşürü Arıza Belirtileri Nelerdir?

Yağ müşürü aracınızın yağ basınç miktarının ölçülmesi açısından oldukça önemlidir. Nasıl çalışır, değişim fiyatları nedir merak ediyorsanız yazımıza göz atın!

08-04-2021

Oku

Yağ Karteri Nedir? Tamiri Nasıl Yapılır?

Yağ depolanmasını ve dengelenmesini sağlayan yağ karteri, araç motoru için önemli bir parçadır. Arıza durumunda neler yapılmalı öğrenmek için tıklayın!

08-04-2021

Oku

Xenon Far ve Ortalama Fiyatları

Sürüş deneyiminizi kolaylaştıran Xenon far çeşitleri nelerdir, nasıl takılır gibi merak edilen soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz!

08-04-2021

Oku

Kilometre Sensörü Nedir? Arıza Belirtileri Nelerdir?

Kilometre sensörü sürüş sırasında hızınızı kontrol altında tutma açısından çok önemlidir. Km sensörü nerede bulunur, nasıl değiştirilir sorularını cevapladık!

08-04-2021

Oku

Hız Sensörü Nedir? Arızası Nasıl Anlaşılır?

Hız sensörü sayesinde hızınızı gösterge paneli üzerinde görebilir ve kaç km hızla gittiğinizi anlayabilirsiniz. Daha fazla detay öğrenmek için tıklayın!

08-04-2021

Oku

Helezon Yayı Nedir? Arızası Nasıl Anlaşılır?

Araç içerisinde konfor sağlama, tüm parçaların sert etkileşime girip arızalanmasının önüne geçme gibi görevleri olan helezon yayı nasıl değiştirilir öğrenin!

08-04-2021

Oku

Hararet Müşürü Nedir? Arızası Nasıl Anlaşılır? |

Hararet müşürü, motor suyu sıcaklığını sürücü panelinde yer alan hararet göstergesine iletir. Peki bu parçanın temizliği nasıl yapılır ayrıntıları yazımızda!

08-04-2021

Oku

Gaz Kelebek Sensörü Nedir? Ayarı Nasıl Yapılır?

Gaz kelebeği konum sensörü, gaz kelebeğinin açılma oranını ölçümleyen ve bu açıyı elektronik kontrol ünitesine aktaran parçadır. Daha fazla detay yazımızda!

08-04-2021

Oku

Fan Müşürü Nedir? Arızası Nasıl Anlaşılır?

Aracınızın hararet yapmasını engellemek için fan müşürünün doğru bir şekilde çalıştığından emin olmalısınız. Fan müşürü derecelerini öğrenmek için tıklayın!

08-04-2021

Oku

Direksiyon Açı Sensörü Nedir? Tamiri Nasıl Yapılır?

Sürüş sırasında direksiyon ile lastikler arasında kurulması gereken denge sistemini sağlayan direksiyon açı sensörünü bu yazımızda detaylı olarak ele aldık!

08-04-2021

Oku

Oto Ses Sistemi Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç ses sistemi seçimi yaparken nelere dikkat etmelisiniz, en iyi ses sistemi markaları nelerdir gibi soruların merak edilen cevapları bu yazımızda!

18-03-2021

Oku

Krank Devir Sensörü Arızası Nasıl Anlaşılır?

Araçta motorun devir sayısını belirlemede kullanılan krank devir sensörü hayati bir parçadır. Değişim işlemi nasıl yapılır gelin ayrıntılarıyla öğrenelim!

10-03-2021

Oku

Devirdaim Pompası

"Devirdaim pompası nedir", "Devirdaim pompası arızası nasıl anlaşılır", "Devirdaim pompası fiyatları" v.b merak edilen soruların cevapları için yazımızı okuyun.

09-03-2021

Oku

Fren Diski, Fren Diski Nedir? Fren Disk Fiyatları

"Fren disk fiyatları" "Fren diskinin ömrü ne kadar" "Fren diski tornalama nedir" gibi fren diski hakkında merak edilen birçok sorunun cevabını verdik.

24-02-2021

Oku

Fren Kaliperi Nedir? Arızalanması Durumunda Ne Yapılmalıdır?

Aracı durdurmak ya da yavaşlatmak istediğinizde ilk olarak fren kaliperinin devreye girmesi gerekir. Boyama işlemi nasıl yapılır ayrıntılarını yazımızdan öğrenin!

24-02-2021

Oku

Polen Filtresi

Polen filtresi hakkında merak edilenler

24-02-2021

Oku

Rotil

"Rotil nedir", "rotil fiyatları", "rotil neden bozulur" v.b rotil hakkındaki birçok sorunun cevabı bu yazımızda.

24-02-2021

Oku

Salıncak

Salıncak nedir, ne işe yarar, salıncak burcu nedir v.b salıncak hakkında bilinmesi gereken her şey yazımızda.

24-02-2021

Oku

Hava Yastığı Nedir? Tamiri Nasıl Yapılır?

Trafikte güvenli bir sürüş sağlamak için belirli bir basınç ile araç içerisine yerleştirilen hava yastığı hakkında tüm merak ettikleriniz bu yazımızda!

24-02-2021

Oku

Kalorifer Motoru Nedir? Arızası Nasıl Anlaşılır?

Kalorifer motoru, kalorifer sisteminin çalışmasını ve düzgün bir hava akışını sağlaması sebebiyle önemli bir araçtır. Daha fazlasını öğrenmek için tıklayın!

24-02-2021

Oku

Kalorifer Radyatörü Nedir ve Nasıl Temizlenir?

Kalorifer radyatörü, araç içi ısıtma ve soğutma işlemleri için kullanılan parçalardan biridir. Kalorifer radyatörleri hakkında en detaylı bilgiler bu yazımızda!

24-02-2021

Oku

Kızdırma Bujisi Nedir ve Arızaları Nelerdir?

Kızdırma Bujisi, sadece dizel otomobillerde kullanılan ve yanma odasını gerekli ısıya ulaştıran parçadır. Daha detaylı bilgiler için yazımıza göz atın!

24-02-2021

Oku

İstavroz Mafsalı ve Ölçüleri Hakkında Merak Edilenler

İstavroz mafsalı sayesinde araç içindeki parçaların dönüş işlemleri ve dönüş sistematiği doğru bir şekilde işler. Daha detaylı bilgi için yazımıza göz atın!

23-02-2021

Oku

Marş Motoru Nedir ve Arızası Nasıl Anlaşılır?

Marş motoru, aküden aldığı enerjiyle motorun ilk hareket eylemini sağlayan parçadır. Marş motoru hakkında ayrıntılı bilgiler için bu yazımızı mutlaka inceleyin!

23-02-2021

Oku

Manifold Nedir? Tamiri Nasıl Yapılır?

Egzoz ve emme gibi çeşitleri bulunan manifold, motorlu araçlarda kullanılan bir parçadır. Nasıl temizlenir, arızası nasıl anlaşılır gibi detaylar yazımızda!

23-02-2021

Oku

Motor Takozu Nedir? Arızası Nasıl Anlaşılır?

Motor takozu, araç savrulmalarına karşı dengeyi sağlayan bir sistemdir. Araç için önemi nedir, değişimi nasıl yapılır gibi soruların cevabını yazımızdan öğrenin!

23-02-2021

Oku

Motor Traversi Nedir ve Değişimi Nasıl Yapılır?

Motor traversi, araç içerisindeki tüm bağlantıları birleştiren ve ana şasiye bağlanan parça olarak bilinir. Arızası nasıl anlaşılır öğrenmek için yazımıza göz atın!

23-02-2021

Oku

Partikül Filtre Temizleyici Nedir ve Fiyatları Nelerdir?

Partikül filtre içerisinde biriken kirlerin temizlenmesi için kullanılan ürüne partikül filtre denir. Temizlenmezse ne olur merak ediyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz!

23-02-2021

Oku

Klima Kompresörü Nedir? Tamiri Nasıl Yapılır?

Klima kompresörü, klima gazının sıkıştırılmasını ve dolaşım yapmasını sağlayan önemli bir parçadır. Arızası nasıl anlaşılır merak ediyorsanız yazımıza göz atın!

23-02-2021

Oku

Klima Gazı Nedir ve Nasıl Doldurulur?

Klima gazı, araç içi soğutma için en önemli sistemlerden biridir. Klima gazı nedir ve nasıl doldurulur merak ediyorsanız bu yazımızı hemen inceleyin!

23-02-2021

Oku

Pas Sökücü Sprey Ne İşe Yarar? Nasıl Uygulanır?

Pas Sökücü Sprey, metal alaşımların üzerinde oluşan pasları temizlemek için kullanılır. Pas Sökücü Sprey ile ilgili detaylı bilgiler için yazımızı inceleyin!

23-02-2021

Oku

Şarj Dinamosu

Araç mekanizmalarında yer alan şarj Dinamosu birçok parçanın çalışmasında ve motordan aldığı sinyalleri dönüştürmekte görevlidir.

23-02-2021

Oku

Yağ Pompası

Yağ pompası nasıl takılır, çeşitleri nelerdir, tamiri nasıl yapılır gibi çokça araştırılıp merak edilen konuları ayrıntılı bir şekilde bu yazımızda ele aldık.

23-02-2021

Oku

Fren Hidrolik Yağı Nedir? Değişimi Nasıl Yapılır?

Fren hidroliği azalırsa ne olur, ne sıklıkta değiştirilmelidir ve değişimi nasıl yapılır gibi cevabını aradığınız birçok soruyu bu yazımızda cevapladık!

23-02-2021

Oku

Z Rot

"Z rot nedir", "Z rot ne işe yarar", "Z rot fiyatı" vb. gibi z rot hakkında tüm merak edilenler bu yazımızda.

23-02-2021

Oku

Yakıt Pompası

Yakıt pompası motora gidecek yakıtı gereken miktarda ve basınçta gönderilmesini sağlar. Yakıt pompası çeşitleri ve fiyatlarını öğrenmek için yazımıza göz atın!

23-02-2021

Oku

Yakıt Filtresi

Yakıt filtresi nedir? Yakıt filtresi ne işe yarar? Yakıt filtresi fiyatı ne kadar? Gibi tüm sorularınızın cevapları bu yazımızda.

23-02-2021

Oku

Yağ Filtresi

Yağ filtresi nedir? Yağ filtresi ne işe yarar? Yağ filtresi fiyatı ne kadar? Gibi tüm sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

23-02-2021

Oku

Westinghouse Nedir? Tamiri Nasıl Yapılır?

Aracın olası kazalara karşı önlem almasını, sürücüyü zorlamadan fren yapılmasını sağlayan Westinghouse değişimi nasıl yapılır ayrıntılarıyla yazımızda!

23-02-2021

Oku

Triger Seti (Zamanlama Kayışı) Nedir?

Triger seti olarak bilinen araç parçası, motorun doğru bir şekilde çalışması için gereklidir. Ne zaman değiştirilir, değişimi nasıl yapılır ayrıntıları yazımızda!

23-02-2021

Oku

Şanzıman Yağı

Birçok araç kullanıcısı tarafından merak edilen şanzıman yağı çeşitleri ve değişimi gibi konuların ayrıntılarını öğrenmek için içeriğimize göz atın!

23-02-2021

Oku

Şanzıman Nedir? Tamiri Nasıl Yapılır?

Şanzıman motordan gelen hareketleri tekerleklere ileten araçların en önemli parçalarından biridir. Çalışma prensibi nasıldır yazımızda detaylıca öğrenebilirsiniz!

23-02-2021

Oku

Şaft Nedir? Arıza Belirtileri Nelerdir?

Otomobillerde en önemli güç aktarma organlarının başında gelen şaftı detaylı olarak incelediğimiz, çeşitlerini anlattığımız yazımıza göz atın!

23-02-2021

Oku

Silecek Motoru Nedir ve Fiyatları Nelerdir?

Silecek motoru, güvenli bir sürüş için gerekli olan silecek süpürgesini hareket ettiren parçadır. Silecek motoru fiyatları, tamiri ve tüm detaylı bilgiler Otolye' de.

23-02-2021

Oku

Silecek Motoru Nedir? Tamiri Nasıl Yapılır?

Yolda güvenli bir şekilde seyir almanız için oldukça kritik bir parça olan silecek motorları neden arızalanır, değişimi nasıl yapılır gibi detaylar yazımızda!

23-02-2021

Oku

Rot Kolu

Rot kolu rot başının ucuna vidalanan direksiyon kontrolünü sağlayan ekipmandır. Rot kolu ses yapar mı, değişmezse ne olur sorularının cevapları bu yazımızda!

23-02-2021

Oku

Rot Başı

Rot başı, direksiyonun sağ ve sola hareketini tekerleklere ileten ekipmandır. Rot başı değişimi nasıl ve ne sıklıkla olur sorularını sizin için cevapladık.

23-02-2021

Oku

Rektifiye Sonrası Neler Yaşanır?

Motorunuzun aşındığını düşünüyorsanız, motor rektifiye (yenileme) işlemini yaptırmanızın vakti gelmiş demektir. Peki bu işlem nasıl yapılır yazımızdan öğrenin!

23-02-2021

Oku

Porya Nedir? Değişimi Nasıl Yapılır?

Porya arızalanması, hem trafik seyrini hem de sizlerin sürüş güvenliğinizi tehlikeye atmaktadır. Arızasını nasıl anlayabilirsiniz öğrenmek için tıklayın!

23-02-2021

Oku

Periyodik Bakım

Otomobilinize belirli zaman ve belirlenmiş koşullarla yaptırılması gereken periyodik bakım ile ilgili detaylara bu sayfamızda ulaşabilirsiniz.

22-02-2021

Oku

Otomobil Markalarına Göre Motor Yağı Onayları

Araç sahiplerinin motor yağları ile alakalı kafasının en çok karıştığı konu olan motor yağlarında bulunan onayları öğrenmek için yazımıza göz atın!

22-02-2021

Oku

Otolye Neden Bu Kadar Güvenilirdir?

Otolye, Türkiye’nin en büyük oto sanayi sitesi olarak tüm müşterilerine güvenilir ve kaliteli bir hizmet sunuyor. Bizi başarıya götüren prensiplerimize göz atın!

22-02-2021

Oku

Oto Ekspertiz Nedir? Nasıl Yapılır?

Özellikle ikinci el araç satın almadan önce yapılan ve aracın geçmişte olan bir kazalarını, değişen parçalarını inceleyen oto ekspertiz işlemini öğrenin!

22-02-2021

Oku

Motor Yağı Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Motordaki parçaları yağlamak, temizlemek ve sürtünmeden dolayı oluşan aşınmayı azaltmak için kullanılan motor yağlarını daha detaylı tanımak için tıklayın!

22-02-2021

Oku

Egzoz Nedir? Muayenesi Nasıl Yapılır?

Emisyon ölçümü ve muayene işlemleri gibi egzoz hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bu yazımızda sizler için derledik!

22-02-2021

Oku

Katalizör

Katalizör iptali nedir, katalizörün arızalandığı nasıl anlaşılır, tamiri nasıl yapılır gibi merak edilen tüm soruların cevaplarını sizler için derledik!

22-02-2021

Oku

Hasarlı Araçlarda Oto Boyama İşlemleri Nasıl Yapılır

Aracınızın çiziklerinin kapatılması için boyama işlemlerine gerek duyabilirsiniz. Oto boya nasıl yapılır, ortalama fiyatları nasıldır sorularının cevabı yazımızda!

22-02-2021

Oku

Genleşme Kabı Nedir? Temizliği Nasıl Yapılır?

Genleşme kabının görevi nedir, değişimi nasıl yapılır gibi merak edilen soruların ayrıntılı cevaplarını bu yazımızda sizler için derledik!

22-02-2021

Oku

Genleşme Kabı Arıza Belirtileri Nelerdir?

Araç içerisinde önemli bir işleve sahip olan genleşme kabının arızalanması sürücünün hayatını tehlikeye sokabilir, bu yüzden arıza belirtilerini öğrenmelisiniz.

22-02-2021

Oku

Gaz Teli Nedir? Arızası Nasıl Anlaşılır?

Gaz teli, gaz pedalı ile motor arasındaki bağlantıyı sağlayarak aracın çalışmasını da kontrol eder. Tamiri ve değişimi mümkün müdür yazımızdan öğrenin!

22-02-2021

Oku

Fren Müşürü Nedir? Arıza Belirtileri Nelerdir?

Fren müşürünün aracın durması için araç içi elektrik aksamına sinyal göndermek gibi hayati bir önemi vardır. Bu önemli parçayı gelin yakından inceleyelim!

22-02-2021

Oku

Fren Merkezi Nedir? Tamiri Nasıl Yapılır

Fren silindiri olarak da bilinen fren merkezi aracı durdurabilmek için çok önemli bir parçadır. Arızalanırsa ne olur, nasıl değiştirilir gibi ayrıntılar yazımızda!

22-02-2021

Oku

Fren Kampanası

Fren kampanası nedir? Fren kampanası ne zaman değiştirilir? Fren kampana fiyatları? Gibi tüm sorularınızın cevapları bu yazımızda

22-02-2021

Oku

Fren Balatası

Fren balatası nedir? Fren balatası ne zaman değiştirilir? Fren balatası fiyatları? Gibi tüm sorularınızın yanıtları bu yazımızda.

22-02-2021

Oku

Enjektör Nedir? Arızası Nasıl Anlaşılır?

Araç motoru için ihtiyaç olan enerjiyi sağlayan ve yakıt için gerekli olan iletimi gerçekleştiren sistem olarak bilinen enjektörün temizliği nasıl yapılır öğrenin!

17-02-2021

Oku

El Fren Teli

Güvenli bir sürüş için oldukça önemli olan el fren teli koparsa ne olur, nasıl değiştirilir gibi konuların ayrıntılarını bu yazımızda sizler için anlattık!

17-02-2021

Oku

Eksantrik Zinciri Nedir? Değişimi Nasıl Yapılır?

Güvenli bir sürüş deneyimi istiyorsanız triger zincirini belirli aralıklarla kontrol etmelisiniz. Değişim zamanın geldiğini nasıl anlarsınız sorusunun yanıtı yazımızda!

17-02-2021

Oku

Eksantrik Mili Nedir? Arızası Nasıl Anlaşılır?

Eksantrik mili, motor ile bağlantılı olarak çalışan ve subapların açılıp kapanmasını sağlayan önemli bir parçadır. Tamiri hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayın!

17-02-2021

Oku

Egzoz Muayenesi Nasıl Yapılır?

Egzoz muayenesi, araçların egzozlarından çıkan gazın çevreye ve insan sağlığına zararlarını en aza indirmek için yapılır, merak ettiğiniz ayrıntılar yazımızda!

17-02-2021

Oku

Egzoz Manifoldu Nedir? Arıza Belirtileri Nelerdir?

Egzoz manifoldu kaçırıyorsa ne yapılmalı, nasıl değiştirilir, değişim fiyatları nasıldır gibi merak edilen tüm soruların ayrıntılı cevapları yazımızda!

17-02-2021

Oku

Distribütör

Araçlardaki ateşleme sisteminin en önemli parçası distribütörlerdir. Distribütör kapağı nedir, fiyatları ve tamir işlemi nasıldır yazımızdan öğrenin!

17-02-2021

Oku

EGR Valfi Nedir? Arızası Nasıl Anlaşılır?

Araç içi belirli bir döngünün çalışmasını sağlayan EGR valfi ne işe yarar, fiyatları nasıldır gibi merak edilen soruların cevabı bu yazımızda!

17-02-2021

Oku

EGR Valfi İptali Nedir? Temizliği Nasıl Yapılır?

EGR valf iptali, aracınızla ilgili birtakım sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Konuyla ilgili merak ettiğiniz tüm ayrıntılar bu yazımızda!

17-02-2021

Oku

Direksiyon Hidrolik Yağı Nedir? Nasıl Değiştirilir?

Direksiyon hidrolik yağı, hidrolik direksiyon pompası ve direksiyon dişlisinde yüksek performansta yağlama yapmak için kullanılır. Daha fazla ayrıntı için tıklayın!

17-02-2021

Oku

Atf Yağı Nedir? Ne İşe Yarar?

Atf yağı nerede kullanılır, çeşitleri nelerdir, ortalama fiyatları nasıldır gibi soruların cevabını bulmak için yazımıza göz atın, merak ettiklerinizi öğrenin!

17-02-2021

Oku

Diferansiyel Yağı

Diferansiyel yağının değişimi nasıl yapılır, ne sıklıkta değiştirilmelidir gibi soruların en ayrıntılı cevaplarını bu blog yazımızda bulabilirsiniz!

17-02-2021

Oku

Debriyaj Alt Merkezi Nedir? Arızası Nasıl Anlaşılır?

Debriyaj alt merkezi, pedal kullanımını kolaylaştırarak verimli hale getiren sistemdir. Değişimi nasıl yapılır gibi soruların cevabını öğrenmek için tıklayın!

17-02-2021

Oku

Depo Şamandırası Tamirini Ayrıntılarıyla Öğrenin

Yakıt miktarını doğru bir şekilde kontrol etmenizi sağlayan depo şamandırasının işlevini ve arıza belirtilerini tüm detaylarıyla öğrenmek için tıklayın!

17-02-2021

Oku

Çekici ve Oto Kurtarma Hakkında Merak Edilenler

Aracınızın arızalanıp yolda kalması durumunda 7/24 arayıp hizmet alabileceğiniz çekici yol yardım hizmetlerini bulmak için Otolye'yi hemen ziyaret edin!

17-02-2021

Oku

Çamurluk Nedir? Düzeltme İşlemi Nasıl Yapılır?

Araçlarda tekerleklerin üstünü örterek taş ya da çamur gibi şeylere karşı koruma sağlayan çamurlukların düzeltme işlemi nasıl yapılır yazımızdan öğrenin!

17-02-2021

Oku

Cam Krikosu Nedir? Tamiri Nasıl Yapılır?

Cam krikosu nasıl takılır, arızası nasıl anlaşılır gibi tüm araç sahiplerini ilgilendiren soruların ayrıntılı cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz!

17-02-2021

Oku

Cam Filmi Nedir? Kaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Güneşten doğrudan gelen zararlı ışınları filtreleme gibi özellikleri olan cam filmi nasıl takılır, sökme işlemi nasıl gerçekleştirilir gibi ayrıntılar yazımızda!

17-02-2021

Oku

Buji kablosu

"Buji kablosu nedir", "Buji kablosu çeşitleri", "Buji kablosu fiyatı", "Buji kablosu arızası belirtileri nelerdir" ve daha fazlası için yazımıza göz atın.

17-02-2021

Oku

Buji

Buji nedir? Buji ne işe yarar? Buji fiyatları Buji nasıl çalışır? Buji çeşitleri, Buji ne zaman değişir? Buji nasıl değiştirilir?

17-02-2021

Oku

Balata Spreyi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Araçta birikmiş olan kirlerin balata spreyi ile temizlenmesi aracınızın performansını artıracak bir işlemdir. Uygulaması hakkında bilgi almak için tıklayın!

17-02-2021

Oku

Bijon Nedir? Ne İşe Yarar?

Tekerleklerin, kampanaya ya da diske bağlanması için kullanılan bijonlar hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar yazımızda, okumak için hemen tıklayın!

17-02-2021

Oku

ABS Sensörü Nedir? Arızası Nasıl Anlaşılır?

Güvenli bir sürüş deneyimi için arabanın önemli parçalarından biri olan ABS sensörünün tamiri nasıl yapılır, nasıl temizlenir sorularının cevapları yazımızda!

17-02-2021

Oku

Aks Kafası

"Aks kafası nedir", "Aks kafası fiyatları", "Aks bozulursa ne olur" ve daha nicesi yazımızda..

17-02-2021

Oku

Aks Keçesi Nedir? Yağ Kaçırırsa Ne Olur?

Ana görevi aksların giriş ucundaki alandan şanzıman yağı kaçışını engellemek olan aks keçesinin arıza belirtileri nelerdir yazımızdan öğrenmek için tıklayın!

17-02-2021

Oku

Aks Körüğü

Aks ekipmanlarının korunması ve muhafaza edilmesini sağlayan aks körüğü neden yırtılır, değişimi nasıl yapılır hemen öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

17-02-2021

Oku

Araba Farı Temizleme, Parlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Araçlarda gece görüşünü sağlamak için kullanılan bir aydınlatma sistemi olan farların ayarı ve tamiri nasıl yapılır gibi merak ettiğiniz ayrıntılar yazımızda!

17-02-2021

Oku

Araba Lastikleri Hakkında Merak Edilenler

Araçların yük dağılımında önemli bir rol oynayan lastikler nasıl değiştirilir, tamiri nasıl yapılır gibi merak edilen birçok sorunun cevabı bu yazımızda!

17-02-2021

Oku

Ayna Mahruti Dişlisi Nedir? Neden Kırılır?

Araç içerisinde hareket kabiliyeti sağlayan ve tekerleklerin sistemini kontrol eden ayna mahruti dişlisi hakkında detaylı bilgi edinmek için tıklayın!

17-02-2021

Oku

Ateşleme Bobini

"Ateşleme bobini nedir", "Ateşleme bobin fiyatları", "Ateşleme bobini arızası ve belirtileri nelerdir" ve benzeri birçok sorunun cevabı yazımızda.

17-02-2021

Oku

Araç Muayenesi Nedir? Randevu Nasıl Alınır?

Araçla muayenesi, taşıtların yolcu ve trafik güvenliliğine uygun olup olmadığının kontrol edilmesidir. Nasıl randevu alacağınızı yazımızdan öğrenin!

15-02-2021

Oku

Hava Filtresi

Hava Filtresi ile ilgili tüm merak edilenleri bu içeriğimizde görebilirsiniz.

11-02-2021

Oku

Neden Yedek Parça Alırken Otolye.com Kullanmalıyım?

Neden Yedek Parça Alırken Otolye.com Kullanmalı

18-01-2021

Oku

Neden Servis Seçerken Otolye.com'u Kullanmalıyım?

Otolye.com'dan Neden Servis Seçmeliyim

18-01-2021

Oku

Oto Servis Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Aracınızın arızalanması durumunda güvenilir ve profesyonel bir oto servis seçmek için dikkat etmeniz gereken noktalar bu yazımızda!

27-10-2020

Oku

Yedek Parça Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Oto yedek parça seçerken dikkat edilmesi gereken konuları Otolye olarak sizler için tüm detaylarıyla derledik. Ayrıntılarıyla bilgilenmek için tıklayın!

05-10-2020

Oku