Kaporta Boya Servisleri ve Ücretleri | Otolye
 
 

Kaporta & Boya

Kaporta, arabayı kaplayan sac yüzey olarak adlandırılır. Motoru, aracın diğer parçalarını, kabin bölümünü kapatan bir levha olarak da tanımlayabiliriz. Zamanla darbelerden veya hava koşullarından kaynaklı hasar görebilir. Ufak tefek dokunuşlar dahi araçta kusur veya kusurlar oluşturabilir. Gözle görünür bu kusurlar, profesyonel kaporta boya servisi ile kolayca giderilir. Otolye ise, kaportasını düzeltmek isteyen araç sahiplerini, profesyonel kaporta servisi veren firmalarla tanıştırır. 

Kaporta Düzeltme Ustanın İşidir

Araçlarda boya ihtiyacı ne zaman söz konusu olmalıdır? Zamanla güneşten kaynaklı aracınızın üzerinde oluşabilen pas lekeleri varsa, göz ardı edilen çizikleriniz mevcutsa, kaza sonucu oluşan darbelerden kaynaklı, boyanın kalkma durumu varsa o zaman aracınızı boyatmak için kaporta boya servisi veren bir yere danışmanız gerekir.
Oto boya işlemleri yapılırken dikkat edilmesi gereken temel hususlardan birisi de işe titizlikle yaklaşabilmektir. Boyasının yapılacağı bölge öncelikle dikkatli bir şekilde zımparalanarak pürüzsüz ve boyaya hazır hale gelene kadar macunlama, spiralleme gibi işlemlerden geçer. Kaporta boyası araç gövdesine uygulanmadan önce gerekli astar atılır. Astarın atılmasıyla beraber mikro çatlakların da önüne geçildiğinde araç kaputu bir kat boya ile boyanır. Kuruma işlemi üzerine yapılacak olan ekstra bir kat boya sonrasında da vernikle beraber en parlak halini alır. Boyama işleminin yapıldığı atölyenin kapalı olması boyanın kalitesini kaybetmemesine yardımcıdır.
Dış darbeler sonucu kaputta oluşan göçüklerin, özel el aletler ve doğru teknikler (vakumlama) uygulandığında orijinalliğini kaybetmeden eski haline getirilmesi mümkündür. Vakumlama tekniği sayesinde araç, 2. el satışında kaputtan kaynaklı herhangi bir değer kaybı yaşamaz. Ancak onarımı vakumlama tekniği ile yapılamayan kaputlar, geleneksel yöntemlerle düzeltilip tekrar boyanma ihtiyacına gerek duyarlar. Düzeltmek için vakumlama tekniğine başvurmadan önce göçüğün boyutu kontrol edilmeli; büyük çapa sahip göçükler geleneksel yöntemlerle yapılmalıdır. Bu da maliyetli bir yöntemdir. Göçüğün olduğu yerdeki kaporta boyasının hasar görmemiş olmaması olması gerekir. Yeni model araçlar vakumlama için avantajlı konumdadırlar.

 

Mini Onarım

Onarım görmüş bir araba ile tamir işlemine girmemiş araba aynı değildir. Aracın tamire girip girmemesi bir yana hangi hasar yüzünden onarıldığı da oldukça önemlidir. Bu nedenle çeşitli kasko firmalarının sigorta poliçelerinde yer etmiş özel bir kavram bile var: Araç mini onarım. Özellikle ikinci el piyasası içinde; araç satın alma ve araç satma gibi durumlarda mini onarım aracınızın değer kaybının önüne geçmektedir.

Oto Mini Onarım Nedir ve Klasik Araba Tamirinden Farkı Var Mı?

Oto mini onarım, çevreye zararlı kimyasallar kullanılmadan araba tamirinde, işçiliğin ve teknolojinin ön planda tutulduğu güvenilir ve modern bir yöntemdir. Elbette klasik araba tamiri ile aynı değildir. Klasik tamir işlemine girmiş bir araç hasarlı olarak kabul edilirken mini onarım kapsamında yapılan araba tamiri için durum daha farklı olur. Kasko sigorta poliçeleri ile teminat altına alınmış olan ve küçük ölçekli hasarlar için kullanılan oto mini onarım teminatı, araç sahiplerine birçok konuda avantaj sağlar. Mini onarım teminatı içinde yer alan bu hasarlardan biri aracınızda oluştuysa, hem bedel ödemeden aracınızı tamir edebilir hem de hasarsızlık kapsamına giren aracınızın değer kaybetmesini önleyebilirsiniz.

Araç Mini Onarım Kapsamında Olan Hasarlar Hangileridir?

Mini onarım kapsamındaki araba tamiri işlemleri, belirlenen ölçü ve limitler arasında kalan hasarlar ve tamirler için uygulanır. Mini onarım teminatı altında olan araba tamiri işlemleri arasında boyalı ve boyasız kaporta düzeltme işlemleri (10 cm'ye kadar olan kaportada oluşan çizik, sıyrık ve göçükler için), dış darbeler sonucu aracın herhangi bir yerinde meydana gelmiş mini yama olarak bilinen sıyrıklar ve anahtar çizikleri, iç döşemelerde oluşan hasarlar (çizik, yırtık ve sigara yanığı), dış darbeler sonucu ön camdaki hasarı giderecek işlemler, halı ve döşemelerde meydana gelen leke çıkarma işlemleri, plastik tampon gibi araba aksamlarında meydana gelen göçük ve kayıp parçalar için yapılan araba tamiri işlemleri yer alır.
Otolye, araç mini onarım hizmeti sunan yüzden fazla oto servisini aynı platformda sizler için bir araya getirir. Otolye'de yer alan hizmet sağlayıcılarıyla telefonla ya da chat yaparak iletişim kurabilirsiniz. Hizmet sağlayıcıları hakkında yapılan yorumlara göz atabilir; aracınız için en kaliteli hizmete uygun fiyat teklifleri ile ulaşabilirsiniz. Şimdi, aracınız için ihtiyacınız olan ne varsa Otolye'de elinizin altında!

"Güvenilir Kaportacı Nasıl Bulurum," Dediğiniz Anda Otolye'ye Bekleriz...

Aracınızı, zamanla sahip olduğu çiziklerinden ya da darbe sonrası hasarlarından arındırmak istiyor ama nereye götüreceğinizi bilemiyor musunuz? Otolye, anlaşmalı olduğu yüzlerce otomobil servisini ve hizmet almak isteyen araç sahiplerini aynı noktada buluşturuyor. Araç sahipleri Otolye sayesinde, bakım ve servis atölyelerini kolayca bulabiliyor; telefon ya da chat yolu ile hızlıca iletişim kurabiliyor. Siz de farklı firmalardan alacağınız fiyat teklifleri sayesinde, adresinize en yakın firmalar arasında kolayca seçim yapabilir; en uygun fiyatla en iyi hizmeti alabilirsiniz.

 

  MHS OTO ONARIM İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. Özel Servis İş Bankası kredi kartlarına taksit imkanı sunmaktadır. Yakınlarında mescit bulunmaktadır.
  İşçilikte %10 İndirim Kaporta & Boya Uzmanı
  Garantili Servis     Otolye Onaylı     Şu an açık
  Bugün 1 kişi bu servisle görüştü
  Ara
  OPC Özel Servis Servis çok lükstür. İçerisi çok temizdir.
  Garantili Servis     Otolye Onaylı     Şu an açık
  Ara
  ESSAA OTOMOTİV Özel Servis Ücretsiz Wi-Fi bulunur. Yakınlarında mescit bulunmaktadır.
  Garantili Servis     Otolye Onaylı     Şu an açık
  Bugün 4 kişi bu servisle görüştü
  Ara
  KUZEY OTO Özel Servis Yakınlarında restaurant bulunmaktadır. Yakınlarında mescit bulunmaktadır.
  Çekici Hizmeti %20 İndirimli!
  Garantili Servis     Otolye Onaylı     Şu an açık
  Ara
  AKUZ OTO Özel Servis İçerisi çok temizdir. Yakınlarında restaurant bulunmaktadır.
  Garantili Servis     Otolye Onaylı     Şu an açık
  Ara
  KIRAÇ OTOMOTİV Özel Servis Yaptığı işlemlere garanti vermektedir. Serviste vakit geçirebileceğiz bir oturma alanı bulunmaktadır.
  Garantili Servis     Otolye Onaylı     Şu an açık
  Ara
  MOTİF OTOMOTİV Özel Servis Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır. Ücretsiz Wi-Fi bulunur.
  Garantili Servis     Otolye Onaylı     Şu an açık
  Bugün 1 kişi bu servisle görüştü
  Ara
  EMİRLER OTO Özel Servis İçerisi çok temizdir. Serviste vakit geçirebileceğiz bir oturma alanı bulunmaktadır.
  Garantili Servis     Otolye Onaylı     Şu an açık
  Bugün 2 kişi bu servisle görüştü
  Ara
  OTOLİNE Özel Servis Audi, BMW, Mercedes, Seat, Skoda, Volkswagen uzmanlıklarıyla Binek ve ticari araç gruplarında Bakım & Mekanik, Kaporta & Boya gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Serviste vakit geçirebileceğiz bir oturma alanı bulunmaktadır.
  Garantili Servis     Otolye Onaylı     Şu an açık
  Bugün 1 kişi bu servisle görüştü
  Ara
  BURDA OTOMOTİV SERVİS Özel Servis BMW, Mercedes, Renault, Toyota, Volkswagen uzmanlıklarıyla Binek ve ticari araç gruplarında Bakım & Mekanik, Kaporta & Boya gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Serviste vakit geçirebileceğiz bir oturma alanı bulunmaktadır.
  Garantili Servis     Otolye Onaylı     Şu an açık
  Ara
  DRM OTO Özel Servis Ücretsiz Wi-Fi bulunur. Yakınlarında mescit bulunmaktadır.
  Garantili Servis     Otolye Onaylı     Şu an açık
  Ara
  ATAŞEHİR OTO Özel Servis Audi, Citroen, Opel, Peugeot, Volkswagen uzmanlıklarıyla Binek ve ticari araç gruplarında Bakım & Mekanik, Kaporta & Boya gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Ücretsiz Wi-Fi bulunur.
  Garantili Servis     Otolye Onaylı     Şu an açık
  Bugün 1 kişi bu servisle görüştü
  Ara
  ADA OTOMOTİV Özel Servis Honda uzmanlıklarıyla Binek ve ticari araç gruplarında Bakım & Mekanik, Kaporta & Boya gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Ücretsiz Wi-Fi bulunur.
  Garantili Servis     Otolye Onaylı     Şu an açık
  Bugün 1 kişi bu servisle görüştü
  Ara
  ELMAS OTOMOTİV İNŞ. SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. Yetkili Servis Hyundai uzmanlıklarıyla Binek ve ticari araç gruplarında Bakım & Mekanik, Kaporta & Boya gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Yaptığı işlemlere garanti vermektedir.
  Garantili Servis     Otolye Onaylı     Şu an açık
  Ara
  AUTOFOUR Özel Servis Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır. Yakınlarında restaurant bulunmaktadır.
  Garantili Servis     Otolye Onaylı     Şu an açık
  Ara