Kaporta & Boya

Kaporta, arabayı kaplayan sac yüzey olarak adlandırılır. Motoru, aracın diğer parçalarını, kabin bölümünü kapatan bir levha olarak da tanımlayabiliriz. Zamanla darbelerden veya hava koşullarından kaynaklı hasar görebilir. Ufak tefek dokunuşlar dahi araçta kusur veya kusurlar oluşturabilir. Gözle görünür bu kusurlar, profesyonel kaporta boya servisi ile kolayca giderilir. Otolye ise, kaportasını düzeltmek isteyen araç sahiplerini, profesyonel kaporta servisi veren firmalarla tanıştırır. 

Kaporta Düzeltme Ustanın İşidir

Araçlarda boya ihtiyacı ne zaman söz konusu olmalıdır? Zamanla güneşten kaynaklı aracınızın üzerinde oluşabilen pas lekeleri varsa, göz ardı edilen çizikleriniz mevcutsa, kaza sonucu oluşan darbelerden kaynaklı, boyanın kalkma durumu varsa o zaman aracınızı boyatmak için kaporta boya servisi veren bir yere danışmanız gerekir.
Oto boya işlemleri yapılırken dikkat edilmesi gereken temel hususlardan birisi de işe titizlikle yaklaşabilmektir. Boyasının yapılacağı bölge öncelikle dikkatli bir şekilde zımparalanarak pürüzsüz ve boyaya hazır hale gelene kadar macunlama, spiralleme gibi işlemlerden geçer. Kaporta boyası araç gövdesine uygulanmadan önce gerekli astar atılır. Astarın atılmasıyla beraber mikro çatlakların da önüne geçildiğinde araç kaputu bir kat boya ile boyanır. Kuruma işlemi üzerine yapılacak olan ekstra bir kat boya sonrasında da vernikle beraber en parlak halini alır. Boyama işleminin yapıldığı atölyenin kapalı olması boyanın kalitesini kaybetmemesine yardımcıdır.
Dış darbeler sonucu kaputta oluşan göçüklerin, özel el aletler ve doğru teknikler (vakumlama) uygulandığında orijinalliğini kaybetmeden eski haline getirilmesi mümkündür. Vakumlama tekniği sayesinde araç, 2. el satışında kaputtan kaynaklı herhangi bir değer kaybı yaşamaz. Ancak onarımı vakumlama tekniği ile yapılamayan kaputlar, geleneksel yöntemlerle düzeltilip tekrar boyanma ihtiyacına gerek duyarlar. Düzeltmek için vakumlama tekniğine başvurmadan önce göçüğün boyutu kontrol edilmeli; büyük çapa sahip göçükler geleneksel yöntemlerle yapılmalıdır. Bu da maliyetli bir yöntemdir. Göçüğün olduğu yerdeki kaporta boyasının hasar görmemiş olmaması olması gerekir. Yeni model araçlar vakumlama için avantajlı konumdadırlar.

 

Mini Onarım

Onarım görmüş bir araba ile tamir işlemine girmemiş araba aynı değildir. Aracın tamire girip girmemesi bir yana hangi hasar yüzünden onarıldığı da oldukça önemlidir. Bu nedenle çeşitli kasko firmalarının sigorta poliçelerinde yer etmiş özel bir kavram bile var: Araç mini onarım. Özellikle ikinci el piyasası içinde; araç satın alma ve araç satma gibi durumlarda mini onarım aracınızın değer kaybının önüne geçmektedir.

Oto Mini Onarım Nedir ve Klasik Araba Tamirinden Farkı Var Mı?

Oto mini onarım, çevreye zararlı kimyasallar kullanılmadan araba tamirinde, işçiliğin ve teknolojinin ön planda tutulduğu güvenilir ve modern bir yöntemdir. Elbette klasik araba tamiri ile aynı değildir. Klasik tamir işlemine girmiş bir araç hasarlı olarak kabul edilirken mini onarım kapsamında yapılan araba tamiri için durum daha farklı olur. Kasko sigorta poliçeleri ile teminat altına alınmış olan ve küçük ölçekli hasarlar için kullanılan oto mini onarım teminatı, araç sahiplerine birçok konuda avantaj sağlar. Mini onarım teminatı içinde yer alan bu hasarlardan biri aracınızda oluştuysa, hem bedel ödemeden aracınızı tamir edebilir hem de hasarsızlık kapsamına giren aracınızın değer kaybetmesini önleyebilirsiniz.

Araç Mini Onarım Kapsamında Olan Hasarlar Hangileridir?

Mini onarım kapsamındaki araba tamiri işlemleri, belirlenen ölçü ve limitler arasında kalan hasarlar ve tamirler için uygulanır. Mini onarım teminatı altında olan araba tamiri işlemleri arasında boyalı ve boyasız kaporta düzeltme işlemleri (10 cm'ye kadar olan kaportada oluşan çizik, sıyrık ve göçükler için), dış darbeler sonucu aracın herhangi bir yerinde meydana gelmiş mini yama olarak bilinen sıyrıklar ve anahtar çizikleri, iç döşemelerde oluşan hasarlar (çizik, yırtık ve sigara yanığı), dış darbeler sonucu ön camdaki hasarı giderecek işlemler, halı ve döşemelerde meydana gelen leke çıkarma işlemleri, plastik tampon gibi araba aksamlarında meydana gelen göçük ve kayıp parçalar için yapılan araba tamiri işlemleri yer alır.
Otolye, araç mini onarım hizmeti sunan yüzden fazla oto servisini aynı platformda sizler için bir araya getirir. Otolye'de yer alan hizmet sağlayıcılarıyla telefonla ya da chat yaparak iletişim kurabilirsiniz. Hizmet sağlayıcıları hakkında yapılan yorumlara göz atabilir; aracınız için en kaliteli hizmete uygun fiyat teklifleri ile ulaşabilirsiniz. Şimdi, aracınız için ihtiyacınız olan ne varsa Otolye'de elinizin altında!

"Güvenilir Kaportacı Nasıl Bulurum," Dediğiniz Anda Otolye'ye Bekleriz...

Aracınızı, zamanla sahip olduğu çiziklerinden ya da darbe sonrası hasarlarından arındırmak istiyor ama nereye götüreceğinizi bilemiyor musunuz? Otolye, anlaşmalı olduğu yüzlerce otomobil servisini ve hizmet almak isteyen araç sahiplerini aynı noktada buluşturuyor. Araç sahipleri Otolye sayesinde, bakım ve servis atölyelerini kolayca bulabiliyor; telefon ya da chat yolu ile hızlıca iletişim kurabiliyor. Siz de farklı firmalardan alacağınız fiyat teklifleri sayesinde, adresinize en yakın firmalar arasında kolayca seçim yapabilir; en uygun fiyatla en iyi hizmeti alabilirsiniz.

 

NEV HYUNDAI NEV PLAZA HYUNDAI NEV PLAZA, otomotiv sektörünün önde markası olan Hyundai yetkili bayisi olarak 1998 yılından bu yana hizmet vermektedir.HYUNDAI NEV PLAZA uzun yıllar boyunca başarılı bir şekilde sürdürdüğü bu hizmet anlayışıyla İstanbul Bahçelievler ilçesinde Hyundai’nın en çok ziyaret edilen yetkili bayilerinden biri olmuştur. Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş bayisi HYUNDAI NEV PLAZA olarak vizyonumuz; beklentilerin üzerine çıkan bir anlayışla hizmet sunarak, üstün müşteri memnuniyeti sağlamak ve içinde bulunduğumuz sektörün güçlü bir halkası olan Hyundai'yi, HYUNDAI NEV PLAZA tecrübesiyle, marka değerine yakışır biçimde temsil ederek ilerlemektir. Hizmet verdiğimiz otomobil sektörün rekabet dolu bir pazar olduğunun bilinciyle; faaliyet alanımız dahilinde hizmet verdiğimiz tüm konularda, müşteri ihtiyacına yönelik olan tüm ürün ve hizmetlerimizi, benimsediğimiz koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkelerince, mümkün olan en kısa sürede ve en etkin biçimde sunmayı kalite politikamız olarak benimsemekteyiz. İstanbul Bahçelievler ilçesinde bulunan HYUNDAI NEV PLAZA, güler yüzlü personeli ve ferah showroomu ile hizmet vermeye devam etmektedir. Sizleri de HYUNDAI NEV PLAZA showroomumuza bekliyoruz.
Kaporta & Boya Uzmanı
Şu an açık     Bugün 1 kişi bu servisle görüştü
Ara
NEV TARABYA Yetkili Servisimiz, yeni merkezi ile Citroen, Peugeot ve Opel markalarının yetkili servisi ve satıcısıdır. Stellantis / Groupe PSA çatısı altındaki Opel, Citroen ve Spoticar markalarını da bünyemize katarak 4. Levent’teki lokasyonumuzdan Tarabya’da, 4.500 m²si kapalı olmak üzere toplam 8.000 m²lik bir alana kurulu tesisimizde Haziran ayı itibariyle hizmet vermeye başladık.
Kaporta & Boya Uzmanı
Şu an açık     Bugün 1 kişi bu servisle görüştü
Ara
KAYA OTO Özel Servis Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır. Ücretsiz Wi-Fi bulunur.
Kaporta & Boya Uzmanı
Şu an açık     
Ara
Özgör Otomotiv İstanbul Kartal'da Kartal Oto Sanayi Sitesi'nde bulunmaktadır. Oturma alanı, ücretsiz WI-FI hizmeti bulunmaktadır. Ulaşımı rahat ve şehir merkezine yakın konumdadır. Tüm araç gruplarına hizmet vermektedir. Özellikle Ford, Fiat, Renaul, Isuzu, Iveco ve Mitsubishi araçlarda uzmandır.
Kaporta & Boya Uzmanı
Şu an açık     
Ara
Motorcu Otomotiv, otomotiv sektörünün önde markalarından olan FORD yetkili servisi olarak 2009 yılından bu yana hizmet vermektedir. 2019 yılında yine otomotiv sektörünün önde gelen markalarından olan Kia'nın satış ve yetkili servisi olarak markasını güçlendirmiştir. Motorcu Otomotiv uzun yıllar boyunca başarılı bir şekilde Konya Karatay ilçesinde 3500m2'lik kapalı alanıyla satış, servis, yedek parça, kaporta-boya,sigorta, aksesuar ve ikinci el oto satış hizmetlerini vermektedir. Hizmet verdiğimiz otomobil sektörünün rekabet dolu bir pazar olduğunun bilinciyle; faaliyet alanlarımız dahilinde hizmet verdiğimiz tüm iş kollarında, müşteri ihtiyacına yönelik olan tüm ürün ve hizmetleri, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle sürdürmekteyiz. Konya, Karatay ilçesinde bulunan Motorcu Otomotiv, güler yüzlü personeli ile hizmet vermeye devam etmektedir.
Kaporta & Boya Uzmanı
Şu an açık     Bugün 2 kişi bu servisle görüştü
Ara
ÖCAL OTOMOTİV özel servis olup bakım mekanikten kaporta boyaya ve tüm servis hizmetinizi sağlayacak servislerden biridir. Otolye hizmet standartlarına uygundur.
Kaporta & Boya Uzmanı
Kapalı     Bugün 2 kişi bu servisle görüştü
Ara
ZEYREN OTOMOTİV Özel Servis Yaptığı işlemlere garanti vermektedir. Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır.
Kaporta & Boya Uzmanı
Şu an açık     
Ara
Uzun yıllardan beri tecrübesi ile müşterilerinin hizmetinde olan bir firmadır. Aracınız için her şeyi tek seferde yaptırabileceğiniz nadir servislerden biridir.
Kaporta & Boya Uzmanı
Şu an açık     
Ara
Hevesli Servis Binek araç gruplarına Arıza Tespiti, Bakım & Mekanik gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır.
Kaporta & Boya Uzmanı
Şu an açık     
Ara
Fulmer Özel Servis Yaptığı işlemlere garanti vermektedir. Serviste vakit geçirebileceğiz bir oturma alanı bulunmaktadır.
Kaporta & Boya Uzmanı
Şu an açık     
Ara
Otopin Otomotiv İstanbul Küçükçekmece'de olup tüm işlemlerinde işçilikte garantisi sunmaktadır.
Kaporta & Boya Uzmanı
Şu an açık     
Ara
Teknik Oto ÖZEL SERVİS Özel Servis Ataşehir bölgesinde bulunmaktadır Binek araç grubuna hizmet vermektedir.
Kaporta & Boya Uzmanı
Şu an açık     Bugün 1 kişi bu servisle görüştü
Ara
Uzunoğlu Otomotiv yedek parça ve işçilikte garantili bir sevistir.
Kaporta & Boya Uzmanı
Şu an açık     
Ara
Egemot Otomotiv, ihtiyaçların daha çok talepkar hale geldiği, ürün çeşitliliğin artmaya başladığı yıllarda, otomotiv satış sonrası hizmetlerde farklılıklar yaratmak, kaliteli ve ihtiyacı karşılayan bakım-onarım servis hizmeti vermek, artan parça çeşitliliğini tam zamanında karşılamak ve araç sahibini dinleyerek, anlayarak çözüm üretmek üzere 2002 yılında kuruldu. TSE 12047 Yetkili Servis Hizmet Yeterlilik Belgesine, otomotiv servis işinde deneyimli ve teknik uzman kadrosuna, servis teknik ekipmanların tümüne sahip Egemot; 2016 yılında motor yağları ve katkıları pazarında Dünyanın lider firmalarından Almanya’nın en çok tercih edilen markası Liqui Moly’nin Türkiye Distribütörü, 2020 yılında ise; Hollanda'nın en büyük bağımsız motor yağları ve teknik sıvılarını 40 yılı aşkın süredir üreten, 80’den fazla ülkede faaliyet gösteren EUROL’un Türkiye Distribütörü oldu. 360 derece hizmet anlayışından hareket eden EGEMOT; bir otomobilin satın alınmasından satışına kadar geçen süreçte, ihtiyacınız olacak bütün hizmetleri karşılamak üzere faaliyetlerine devam ediyor.
Kaporta & Boya Uzmanı
Şu an açık     
Ara
Amaç OTO Özel Servis Ford ve Fiat uzmanlıklarıyla Binek araç gruplarında Bakım & Mekanik, Kaporta & Boya gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Yakınlarında restaurant bulunmaktadır.
Kaporta & Boya Uzmanı
Şu an açık     Bugün 2 kişi bu servisle görüştü
Ara