Yağ Bakımı

Motor yağı, araçlar için hayati öneme sahip olan sıvılardır. Petrolden elde edilen motor yağı, motorun sağlıklı bir biçimde çalışmasını sağlar ve yağ bakımını kesinlikle aksatmamanız gerekir. Motor yağları, motorun parçaları arasına sızarak çalışma düzenindeki parçaların birbirine sürtünmesini engeller. Yağ sayesinde motor parçalarının aşınmaları azalır ve arıza riski daha aşağıya düşer. Aracınızın yağ bakımını düzenli olarak yaptığınızda motoru daha uzun süre kullanabilirsiniz. Böylelikle pek çok masrafı da önleyebilirsiniz. Otolye, yağ değişimi konusunda işinizi kolaylaştırır. Sahip olduğu sistem ile pek çok farklı marka otomobil için bakım yapan işletmeleri sizin için sıralar.

Yağ Bakımı Hangi Aralıklarla Yapılmalıdır?

Motor yağı değişimi için otomobil üreticilerinin tavsiyelerini dinlemekte fayda vardır. Her modelin yağ bakımı zamanı değişiklik gösterir. Bazı otomobiller 10 bin kilometrede bir, bazıları ise 15 bin kilometrede bir yağ değişimi ister. Yağ bakımı için en sağlıklı bilgiyi, kullanmış olduğunuz aracı üreten fabrika verir. Bunun yanı sıra, motor yağı belli bir süre sonra sahip olduğu özelliklerini kaybeder. Daha az performans gösterir ve sürtünmeyi azaltma konusunda ilk konulduğu zamandaki başarıyı gösteremez. Dolayısıyla, yağ bakım kilometresi gelmemiş olsa bile, motor yağının yılda 1 kere değiştirilmesi önerilir.

Yağ Bakımı Yaparken Hangi Ürünü Tercih Etmek Gerekir?

Yağ bakımı ve değişimi esnasında kullanılan motor yağının markası kadar türü de oldukça önem taşır. Motor yağlarının üzerinde, 5W30, 10W40 gibi çeşitli numaralar yer alır. Bu numaralar, yağın soğuk havalarda ve sıcak havalarda ortaya koyduğu performansı gösterir. Aracınıza uygun olan yağ numarası hakkında en sağlıklı bilgiyi, yine otomobil üreticileri verir. Aracınızı üreten firmanın açıkladığı numaradan daha ince ya da daha kalın yağ kullanmanız, arızalara sebep olabilir. Bu sebeple, motor yağı numarası konusunda dikkatli davranmanız gerekir. Motor yağı numaraları fiyatlar üzerinde de etkilidir. Motor yağı fiyatlarında bir diğer etken ise yağın markasıdır.

Aracınızın Yağ Bakımı İçin Onlarca Farklı Seçeneğe Ulaşın

Oto yağ bakım servisi ararken vakit kaybetmek istemiyorsanız, Otolye'ye göz atabilirsiniz. Otomobilinize dair pek çok hizmeti bulabileceğiniz Otolye.com sitesinde, aracınızın yağ bakımını yapabilecek pek çok servise zahmetsizce ulaşabilirsiniz. Yağ bakımı servislerine ile chat yoluyla iletişime geçebilir ya da telefon numaralarını görebilirsiniz. İsterseniz, fiyat teklifi de alabilirsiniz. Otolye.com'un hizmetleri arasında servis filtreleme de bulunur. Filtreler 'Sanayi dışında', 'Çok temiz' ve 'Oturma alanlı' gibi şeklinde sıralanır. Filtreler sayesinde servisler hakkında izlenim sahibi olabilirsiniz. Aracınızın yağ bakımını oturduğunuz yerden çözmek için, Otolye'den yardım almanın tam zamanı! Hemen kendinize uygun, semtinize en yakın yağ bakımı servisini bulun, sürüş keyfini doyasıya yaşayın.

 

Nerex Mobil, evinizden ayrılmanıza gerek kalmadan yerinde onarım, yerinde bakım ve yerinde servis çözümleri sunan mobil araç servisidir. Nerex Mobil'de randevu esasıyla çalışarak müşterilerimize diledikleri zaman ve diledikleri yerde hizmet veririz. Sunduğumuz tüm ürün ve hizmetleri Nerex Garantisi ile müşterilerimizle buluştururuz. Hakkımızda - Binek ve hafif ticari araçlar için - Bakım onarım ve diğer ilgili hizmetlerini sağlayan. - Oto servis zinciri. - Standart bir hizmet kalitesi sunmayı hedefler Çalışma İlkelerimiz - Dürüst, güvenilir, ekonomik ve kaliteli. Nerex Garantisi - Kullanılan parçalar orijinal veya yüksek kaliteli eşdeğer yedek parça olduğu için aracınızın garantisi bozulmaz. - Onun dışında işçilik veya parça ile ilgili bir sorun olduğu zaman bunlar nerex garantisi altındadır ve nerex güvencesi altındadır. Sertifikalarımız - Servislerimiz TSE 13168 ve TSE 12047 yetki belgelerine sahiptir, tüm çalışmalarımız ve sağlanan hizmetler bu standartlara uygun bir şekilde yapılmaktadır. - Ayrıca iş güvenliği standartlarına harfiyen uyarak, hem çalışan hem de müşterilerimiz için olması gereken güvenli ortamı tesis ediyoruz.
Kapıda Hizmet
Kapalı     Bugün 1 kişi bu servisle görüştü
Ara
AutoTeam, TSE sertifikası sayesinde üretici garantisini bozmadan, kaliteli ekipman ve orijinal yedek parçalar ile tüm marka ve modeldeki araçlara tamir ve bakım hizmeti sunan sektördeki öncü kuruluşlardan biridir.
Kapalı     
Ara
NEV HYUNDAI NEV PLAZA HYUNDAI NEV PLAZA, otomotiv sektörünün önde markası olan Hyundai yetkili bayisi olarak 1998 yılından bu yana hizmet vermektedir.HYUNDAI NEV PLAZA uzun yıllar boyunca başarılı bir şekilde sürdürdüğü bu hizmet anlayışıyla İstanbul Bahçelievler ilçesinde Hyundai’nın en çok ziyaret edilen yetkili bayilerinden biri olmuştur. Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş bayisi HYUNDAI NEV PLAZA olarak vizyonumuz; beklentilerin üzerine çıkan bir anlayışla hizmet sunarak, üstün müşteri memnuniyeti sağlamak ve içinde bulunduğumuz sektörün güçlü bir halkası olan Hyundai'yi, HYUNDAI NEV PLAZA tecrübesiyle, marka değerine yakışır biçimde temsil ederek ilerlemektir. Hizmet verdiğimiz otomobil sektörün rekabet dolu bir pazar olduğunun bilinciyle; faaliyet alanımız dahilinde hizmet verdiğimiz tüm konularda, müşteri ihtiyacına yönelik olan tüm ürün ve hizmetlerimizi, benimsediğimiz koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkelerince, mümkün olan en kısa sürede ve en etkin biçimde sunmayı kalite politikamız olarak benimsemekteyiz. İstanbul Bahçelievler ilçesinde bulunan HYUNDAI NEV PLAZA, güler yüzlü personeli ve ferah showroomu ile hizmet vermeye devam etmektedir. Sizleri de HYUNDAI NEV PLAZA showroomumuza bekliyoruz.
Kapalı     Bugün 2 kişi bu servisle görüştü
Ara
PEUGEOT NEV Yetkili Servis Yaptığı işlemlere garanti vermektedir. Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır.
Kapalı     
Ara
Nerex, 1974 yılından beri otomotiv sektörü içindeki tecrübesiyle servis ve yedek parça konusunda çözümler sunmaktadır. Yarım yüzyıla yakın bir süredir sektörün değişimini, gelişimini ve sorunlarını yakından takip eden Nerex, dinamik yapısıyla sürekli kendini güncellemiş, tecrübesinin yanına güçlü teknoloji altyapısı ilave ederek misyonunu devam ettirmiştir. Nerex, her zaman olduğu gibi bugün de sektörün değişimini öngörmüştür. Bu doğrultuda konsolide olmaya başlayan otomotiv sa tış sonrası hizmetler, sektörüne yeni ve güçlü bir soluk getirmek üzere tüm Türkiye’de yaygınlaşacak“ özel servis hizmeti”ni başlatmıştır. Satış sonrası hizmetler pazarının tüm ihtiyaçlarını verimli ve entegre sistemler kullanarak karşılayan Asel, bünyesinde kurulan Nerex ile vizyonunu sürdürerek tüm çalışmalarını kararlılıkla devam ettirmektedir.
Kapalı     
Ara
KAYA OTO Özel Servis Otolye hizmet standartlarına uygun olarak çalışmaktadır. Ücretsiz Wi-Fi bulunur.
Kapalı     
Ara
ÖCAL OTOMOTİV özel servis olup bakım mekanikten kaporta boyaya ve tüm servis hizmetinizi sağlayacak servislerden biridir. Otolye hizmet standartlarına uygundur.
Kapalı     
Ara
Motorcu Otomotiv, otomotiv sektörünün önde markalarından olan FORD yetkili servisi olarak 2009 yılından bu yana hizmet vermektedir. 2019 yılında yine otomotiv sektörünün önde gelen markalarından olan Kia'nın satış ve yetkili servisi olarak markasını güçlendirmiştir. Motorcu Otomotiv uzun yıllar boyunca başarılı bir şekilde Konya Karatay ilçesinde 3500m2'lik kapalı alanıyla satış, servis, yedek parça, kaporta-boya,sigorta, aksesuar ve ikinci el oto satış hizmetlerini vermektedir. Hizmet verdiğimiz otomobil sektörünün rekabet dolu bir pazar olduğunun bilinciyle; faaliyet alanlarımız dahilinde hizmet verdiğimiz tüm iş kollarında, müşteri ihtiyacına yönelik olan tüm ürün ve hizmetleri, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle sürdürmekteyiz. Konya, Karatay ilçesinde bulunan Motorcu Otomotiv, güler yüzlü personeli ile hizmet vermeye devam etmektedir.
Kapalı     
Ara
ÜMÜT OTO SERVİS Özel Servis Ford uzmanlığı ile Binek araç gruplarında Bakım & Mekanik hizmeti vermektedir. Serviste vakit geçirebileceğiz bir oturma alanı bulunmaktadır.
Kapalı     
Ara
ZEKİ OTOMOTİV Özel Servis Tekirdağ bölgesinde bulunmaktadır Binek araç gruplarında Arıza Tespiti, Bakım & Mekanik gibi bir çok servis hizmeti vermektedir.
Kapalı     
Ara
KARADENİZ OTOMOTİV Özel Servis Yakınlarında restaurant cafe ve mescit bulunmaktadır. Ford uzmanlığı bulunan Karadeniz Otomotiv yedek parçada garanti vermektedir.
Kapalı     
Ara
Periyodik bakım, ağır bakım, yağ bakımı hizmetlerini de ve Ford marka araçlardaki uzmanlığı sayesinde teknik ekibimiz ile size yardımcı olurken siz keyfinize bakabilirsiniz.
Yağ Bakımı Uzmanı
Kapalı     
Ara
EFOR OTOMOTİV ÖZEL SERVİS Özel Servis Bursa şehrinde ulaşımı rahat konumda bulunmaktadır. Yakınlarında mescit bulunmaktadır.
Kapalı     
Ara
Zorlu otomotiv servis olarak tecrübemiz ve deneyimli servis çalışanlarımızla sizlere en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Özel Servisi olarak en son teknolojiye uygun sistem ve ürünleri kullanarak marka model farketmelsizin otomobilinizin bakım ve onarımlarını gerçekleştirme ve aynı zamanda müşteri memnuniyetini sürdürmeye devam ediyoruz.
Kapalı     
Ara
Amaç OTO Özel Servis Ford ve Fiat uzmanlıklarıyla Binek araç gruplarında Bakım & Mekanik, Kaporta & Boya gibi bir çok servis hizmeti vermektedir. Yakınlarında restaurant bulunmaktadır.
Kapalı     
Ara